МИХАЙЛО ІМБЕРОВСЬКИЙ: "ГРОМАДА МАЄ ЗНАТИ ТИХ, ХТО ВИРІШУЄ ДОЛЮ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ ДФРР"

Державний фонд регіонального розвитку створено для спрямування коштів державного бюджету на виконання інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку.
Кабінетом Міністрів України визначено порядок та критерії підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм, згідно з якими ці функції покладено на відповідні регіональні комісії. При цьому мають надаватись проектам, які створюють «точки» зростання регіону (громади) у найближчій перспективі.
Однак за результатами оцінювання, які здійснювала регіональна комісія при Волинській облдержадміністрації, в останні роки для фінансування за рахунок коштів ДФРР відбирались проекти, які мають суто соціальну спрямованість і частково вирішують проблеми лише окремих громад. При цьому проекти обласної комунальної власності та міст обласного значення комісією ігнорувались і оцінка таким проектам занижувалась. Зокрема не потрапили до числа переможців відбору такі об’єкти, як реконструкція лікувального корпусу з добудовою басейну «Лісова пісня», будівництво школи та спортзалу школи №27, добудова школи №13 у місті Луцьку, реконструкція приміщення водолікувального комплексу Луцької поліклініки №1 під реабілітаційний центр учасників АТО, будівництво полігону ТПВ у м.Нововолинську.
За роки існування державного фонду регіонального розвитку від Волинської області не подано жодного проекту економічної спрямованості, який би давав можливість створити нові робочі місця, залучити інвестиції, які були б спрямовані на розвиток малого і середнього бізнесу, хоча такі проекти на розгляд комісії подавались, зокрема від Кримненської сільради.
Ми обрали нового президента, надіюсь, що скоро буде призначено й нового голову ОДА, який очолить обласну комісію ДФРР. Хочеться вірити, що буде покладено край кулуарності щодо прийняття таких важливих рішень як відбір інвестиційних проектів.
І щоб застерегти нового очільника виконавчої гілки влади області від спокуси подальшого ручного керування комісією, зареєстрував проект рішення про звернення до Мінрегіону щодо оприлюднення індивідуальних оцінок виставлених членами регіональної комісії, в розрізі всіх проектів, які подавались заявниками на конкурс ДФРР у 2019 році .
За результатами оприлюднення, після призначення нового очільника ОДА, будемо звертатись до нього з пропозицією переглянути окремі рішення комісії.

Додати новий коментар

Діяльність ради