Михайло Імберовський: "НЕ ТОМОСОМ ЄДИНИМ..."

Так виглядає, що днією з ключових тез президентської кампаніі пана Порошенка буде внесення змін до Конституції Украіни щодо декларування курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу. Це звичайно важливо, але на мою, думку, якщо у політика основною метою діяльності є - ЛЮДИНА, то більш нагальним для мільйонів украінців є питання щодо виключення з Конституціі статті щодо безплатності медицини. Адже ні для кого уже не є секретом (крім можливо самого гаранта та ще декількох сотень високопосадовців, яких обслуговують спецлікапні), що ніякої безплатноі медицини у нас немає, як немає і спрямованоі на допомогу простому люду медичної реформи. Я згоден з Ірина Констанкевич, що та реформа первинноі ланки медицини , яку проводить Уляна Супрун, особливо в сільській місцевості веде не до оздоровлення, а до вимирання націі. Яке може бути лікування сільських мешканців через інтернет, коли навіть не в усіх медичних закладах Луцька є інтернет... І яка роль сімейного лікаря? Лише вислухати пацієнта, та намагатись поставити більш-менш правильний діагноз (адже потрібноЇ для обстеження апаратури немає..) і спрямувати до лікаря- спеціаліста? Тому на мою думку, для села більш потрібні мобільні пости екстренноі медицини, які нададуть першу допомогу, а також потрібно розвивати профілактичну медицину, як це є у розвинутих країнах. В цьому я переконався на прикладі села Сереховичі, де такий пункт відкрився рік тому і став тією палочкою-виручалочкою для навколишніх сіл. Тут працює бригада ектсренної медичної допомоги, а також тут люди можуть поставити крапельницю, отримати в разі потреби лікування, яке допоможе запобігти хворобі.
І ще одне питання, яке впирається в статтю Конституціі, щодо безплатності медицини - це так звані благодійні внески, цими словами сором'язливо називають плату за надання медичних послуг, у нас же коштів медичноі субвенціі вистачає практично лише на зарплату медикам та оплату комунальних послуг, втім їх теж вже хочуть перекласти на місцеві бюджети. Тому й приходиься медзакладам залучати кошти пацієнтів через посередників, бо ж прямо це назвати платними послугами ніззя, закон не дозволяє... Хто бував в обласній лікарні, на другому поверсі, особливо по понеділках той знає, що найбільша черга до кабінету під назвлю "каса", або до терміналу, де з хворих спочатку візьмуть плату за аналізи та інши послуги, тоді тільки можна перейти безпосередньо до лікування. Приблизно така є ситуація і в інших медустановах...
То ж чи не простіше Міністерству охорони здоров"я визначити перелік платних послуг, що надаються хворим і розмістити його на сайтах, щоб пацієнт не гадав в якій лікарні скільки за що заплатити.
Як страховик у минулому я більш ніж переконаний, що без страховоі медицини ніякої справжньоі медрефооми не буде!!! Адже саме завдяки страховій медицині можливо залучити в галузь охорони здоров'я в десятки разів більше так необхідних живих грошей! Багатий повинен заплатити за бідного, а не як зараз, коли і мільйонер, і бідний пенсіонер при цій "рехвормі" отримують із бюджету порівну!..
От тільки не вистачає чинному гаранту та народним депутатам із більшості політичноі волі не займатись популізмом, а прийняти нехай і не популярні, але такі необхідні для людей зміни?..
Схоже, що ці зміни робитимемо вже із Олександр Шевченко, адже у своїй програмі він чітко говорить про необхідністьвпровадження в Україні страхової медицини і я його повністю підтримую!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
3 + 11 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Діяльність ради