Михайло Імберовський: "Знову чекаємо весни"

Дуже шкода, але і у Новий 2019-тий рік Волинь входить без єдності поміж гілками влади і без єдиного бачення розвитку нашого краю!.. Попри всі сподівання і очікування весною, все таки не вдалось налагодити нормальну співпрацю обласної ради та адміністрації. Коли на Волинь був призначений губернатором Олександр Савченко, була надія, що спільними зусиллями вдасться напрацювати спільний план дій, сформувати єдину систему координат, але сьогодні я ще раз переконався, що ми рухаємось у паралельних площинах... І прикладів цьому є багато: чи це програма співфінансування купівлі житла дітям сиротам, де обласний бюджет забезпечив співфінансування 50%, чи визначення переліку доріг, які потрібно ремонтувати, чи сьогоднішня бюджетна комісія, а точніше співпраця по проектах державного фонду регіонального розвитку (ДФРР)!
Сьогодні на бюджетну комісію ОДА винесла своє бачення розподілу стабілізаційної дотації з держбюджету у розмірі
10 000 000 грн., де серед інших були дуже цікаві дві позиції на виділення коштів:
- в сумі 3 465 000 грн. Ратнівському районному бюджету на придбання томографа районній лікарні;
- в сумі 1 800 000 грн. Городищенській ОТГ на закупівлю пожежної машини. Простими словами ОДА запропонувала депутатам, в порішення відповідних нормативних документів, погодити виділення коштів з державного бюджету на співфінансування проектів, що фінансуються з державного бюджету (ДФРР)....
Якщо обласна державна адміністрація вчергове збиралась зламати депутатів через коліно, шантажуючи, що невикористані гроші по ДФРР повернуться до держбюджету, то це у них не вийшло. Відповідно до Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, затвердженого Кабміном постановою від 18 березня 2015 р. № 196 на проекти, що фінансуються з ДФРР має бути передбачене співфінансування з місцевих бюджетів на рівні 10 відсотків!!!! Невже цього не знали в ОДА на початку року? Впевнений - знали. То чому ж тоді у Ратнівському районному та Городищенському сільському бюджетах не передбачили співфінансування?
Можливо на місця ця вимога не була доведена? Якщо в місцевих бюджетах не вистачало коштів, то чому ОДА не ставила це питання протягом року, а тихенько хотіла протягнути це зараз своїм розпорядженням не виносячи на сесію обласної ради?
Чому до цього часу не скликана регіональна комісія по визначенню проектів ДФРР 2019 року, про що я зробив відповідний запит до губернатора на останній сесії??? Знову місцеві бюджети будуть затверджені, а в них не передбачені кошти на співфінансування проектів по ДФРР у 2019 році, бо на місцях ті ж голови ОТГ, районів, не знають чи будуть включені в число переможців їх проекти?
Чи можливо в ОДА чекали результатів місцевих виборів 23 грудня, і вже наобіцяли щось авансом? Складається враження, що керівники ОДА призначені президентом не для вирішення нагальних проблем Волині, а для забезпечення необхідного результату на президентських виборах 2019 року. Що ж, генеральна репетиція вдалась на славу, але не думаю , що спектакль пройде також "на - ура". Тому що, слава Богу, українці в своїй більшості є не глядачами, а творцями своєї долі і по зазделегідь запропонованому нікчемному сценарію грати не захочуть!
Переконаний, що як і в сім'ї не буде толку, коли чоловік тягне до ліса, а жінка до біса, так і в області, і в державі не буде ладу допоки не буде ЄДНОСТІ!!!
Шкода, але і в цю Новорічну ніч буду знову загадувати бажання про НАШУ ЄДНІСТЬ, адже тільки разом можна досягнути успіхів і гідного життя нашого знедоленого українця! Знову чекаємо ВЕСНИ!

Додати новий коментар

Діяльність ради