Олександр Пирожик: заява фракції ВО «Свобода» у Волинській обласній раді щодо шабашу в Ботанічному заказнику загальнодержавного значення «Воротнів».

ЗАЯВА

 

фракції ВО «Свобода» у Волинській обласній раді щодо шабашу в Ботанічному заказнику загальнодержавного значення «Воротнів»

 

 Фракція ВО «Свобода» у Волинській облраді вимагає негайного звільнення начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка та розслідування правоохоронними органами усіх фактів системних зловживань у лісовій галузі області.

 

26 вересня Олександр Кватирко зі своїми наближеними, вочевидь, вирішив влаштувати нічний шабаш на території Молодіжного лісівничого центру, який декілька місяців тому відкрився у державному заказнику «Воротнів» нібито для навчання школярів. Як виявилося, для охорони розваг начальства було знято кількадесят осіб зі своїх постів на територіях інших лісництв. Коли на місце події прибули журналісти та представники громадськості, «тітушки» оточили будинок, у якому, схоже, відпочивали керівники лісової галузі, та заблокували вхід до нього. Щоб не «засвітити» їх обличчя на камери, відпочивальників евакуював із будинку викликаний сюди загін «тітушок».

 

Під час цього огидного дійства було вчинено стрілянину та пробито колеса авто, на якому приїхали активісти. Зауважимо, що всі споруди на території заказника належать державі. Між тим, Олександр Кватирко свідомо санкціонував їх використання для організації нічних розваг і гульбищ.

 

Події, що відбулися 26 вересня у державному заказнику «Воротнів», свідчать про подальшу деградацію керівництва управління лісового та мисливського господарства. Користуючись повною безкарністю та бездіяльністю державних і правоохоронних органів та круговою порукою, Олександр Кватирко, мабуть, узяв курс на розбудову власного лісового Межигір'я на державній території заказника. У роботі його відомства найбільш яскраво помітні ознаки реінкарнації практики роботи часів Партії регіонів. Напевно, Кватирко не лише засвоїв, а й творчо розвинув механізми використання «тітушок», лісової охорони і користування майном держави як своїм власним.

 

Як наслідок – лісова галузь Волині фактично перетворилась у замкнене феодальне господарство з власною охороною та загонами «тітушок», готових на будь-які дії, в тому числі на стрілянину. Ці ганебні процеси не могли б отримати розвитку, якби не покровительство і повне ігнорування з боку Кабміну і Державного лісового агентства.

 

Після численних кричущих фактів порушень і зловживань у відомстві Кватирка, журналістських розслідувань, відкритих кримінальних проваджень та протестів громадськості 2 лютого 2017 року з ініціативи фракції ВО «Свобода» Волинська обласна рада знову звернулася до міністра агрополітики з вимогою щодо звільнення Олександра Кватирка із займаної посади. Перший заступник голови Волинської облради свободівець Олександр Пирожик персонально звертався до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою звільнення Олександра Кватирка. Однак, усі ці звернення були проігноровані.

 

 

Неподобство, яке мало місце 26 вересня у заказнику «Воротнів», є наслідком цілковитої бездіяльності компетентних органів. Відсутність покарання провокує ще більше зло.

 

У зв’язку з цим, фракція ВО «Свобода» у Волинській облраді вимагає:

 

– від міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового та в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря – звільнити Олександра Кватирка з посади начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства;

 

– від правоохоронних органів – притягнення Олександра Кватирка та всіх причетних до інциденту посадових осіб управління лісового та мисливського господарства до відповідальності за допущення стрілянини та інших ганебних речей, які мали місце 26 вересня на території державного заказника «Воротнів».

 

Олександр Пирожик за дорученням фракції ВО "Свобода" у Волинській обласній раді.

 

Діяльність ради