ЮРІЙ РОЙКО: "ВВАЖАЮ СПРАВОЮ ЧЕСТІ І ОБОВ'ЯЗКУ ЗВЕРНУТИ УВАГУ ТА ПІДТРИМАТИ "ЛІСОВУ ПІСНЮ"

 

Попри скудність нашого обласного бюджету і, як наслідок, обмеженість у фінансуванні обласних програм, депутатських запитів, діюча каденція Волинської обласної ради особливу увагу приділяє підтримці підприємств обласної комунальної власності. 

Зокрема, перинатального центру, обласної інфекційної лікарні, протитуберкульозного диспансеру, обласної дитячої лікарні.
На сьогодні матеріальну основу місцевого самоврядування обласного рівня складають 110 об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
За галузевим аспектом обласні комунальні підприємства, установи та організації поділяються наступним чином:
- медицина і охорона здоров’я – 38; 
- освіта, наука, молодь – 32; 
- соціальний захист населення та дітей – 12;
- культура – 11; 
- фізична культура і спорт – 7; 
- агропромисловий розвиток – 2.

Окремо, хотів би пригорнути увагу до одного з підприємств обласної комунальної власності – Волинського обласного санаторію «Лісова пісня».
Санаторій «Лісова пісня» за період свого існування (майже 50 років) став потужним закладом і створює хороший імідж Волині в сфері реабілітації та санаторно-курортного лікування.

Санаторій має унікальне екологічне розташування : на території Шацького національного парку, серед соснового лісу, на березі озера Пісочне, вода якого збагачена сріблом та гліцерином.

В санаторії працює 5 реабілітаційних відділень:
- кардіо-пульмонарна реабілітація;
- нейрореабілітація;
- м’язово-скелетна реабілітація;
- медико-психологічна реабілітація для учасників АТО і прирівняних категорій;
- кардіо-пульмонарна реабілітація : цукровий діабет.

Проте, останні роки санаторій «Лісова пісня» працює неритмічно. А за його півстолітній вік накопичилось надзвичайно багато проблем, які обласний комунальний медичний заклад за власні кошти вирішити не в змозі.

Адже тут оздоровлюються та лікуються не тільки по комерційних путівках, а й по соціальних : інваліди війни і праці, ліквідатори і постраждалі від аварії на ЧАЕС, пенсіонери, постраждалі на виробництві, учасники АТО.

Крім того, «Лісова пісня» займається благодійністю, безпосередньо оздоровлюючи інвалідів-колясочників, сім’ї учасників АТО, незрячих.

Новим, якісним поштовхом для розвитку санаторію, його ефективної круглорічної роботи могла б стати добудова спортивно-оздоровчого корпусу з басейном. Це додало б можливостей по впровадженню новітніх лікувальних методик. 

До речі, проект щодо добудови спортивно-оздоровчого корпусу  вже втретє подається до ДФРР. Користуючись нагодою, звертаюсь до відповідних служб облдержадміністрації сприяти реалізації цього проекту через ДФРР, визначити його, як пріоритетний.

Сьогодні серед низки існуючих проблем в санаторії на перше місце виходять проблеми з покращення побутових умов для пацієнтів, оновлення протипожежної системи та лікувальної бази.

Закликаю долучитися до сприяння розвитку цього унікального підприємства обласної комунальної власності. 

Звертаю увагу на те, що санаторій «Лісова пісня» є не просто відпочинково-оздоровчим, а й серйозним обласним лікувальним закладом, який займається не тільки санаторно-курортним лікуванням, а реабілітує людей після надскладних гострих захворювань і повертає їх до повноцінного та якісного життя.

Вважаю, справою честі звернути нашу увагу і підтримати «Лісову пісню».

 

 

Додати новий коментар

Діяльність ради