Із селфіками, масочками та невеличким скандальчиком на фінал: перша сесія Волиньради (фото)

Фото: 

Нарешті виборчий період на Волині добігає кінця. Сесія за сесією проходять перші пленарні засідання в об’єднаних громадах. Міста обрали своїх голів. Вже за кілька днів офіційно очільника матиме й Луцьк. А сьогодні, 25 листопада, перше пленарне засідання провела Волиньрада.

Із самого ранку новообраних депутатів на вулиці зустрічали гулом. На Київському майдані зібралося кілька десятків підприємців. Вимагали вже не вперше скасувати жорсткі карантинні обмеження та не зобов'язувати їх встановлювати касові апарати з PPO. Всередині «білого дому» гул з вулиці ледь чути. Тут на центральному вході стоїть рамка, а кілька нацгвардійців перевіряють всіх, хто хоче потрапити до приміщення ради.

Через карантинні обмеження медіа просили узгодити мінімальну кількість учасників засідання від одного видання. Всі обов’язково мають бути в масках. Охоронці питають, що в сумках, та міряють температуру. Думаю, що краще мені поміряли б тиск і запропонували кави: осінній ранок видався якимось сонним.

Ближче до десятої сесійна зала починає наповнюватися людьми. Тут і новий прокурор, і народні депутати від Волині, і голова Волинської облдержадміністрації, і, звісно, винуватці дійства – новообрані депутати. Хтось тут бувалий, хтось досі був у міській раді депутатом, а є й геть новачки, які плутаються в коридорах «білого дому».

У масках не всі одразу одне одного впізнають. А коли впізнають, то звичайні обнімання та рукостискання міняють на удари кулачками.

Найбільш свого у цих стінах має вигляд Дмитро Дубняк. Воно й не дивно – керуючий справами як-не-як. Він ходить туди-сюди, роздаючи вказівки. На руках – чорні рукавички, як з шеф-кухаря, а чорну маску з обличчя він, здається, навіть не призняв до фінального акорду. Навіть тоді, коли інші колеги почнуть собі це дозволять. Власне, його й першими словами до депутатів будуть: «У цілях безпеки прошу одягнути маски».

Депутат від «Батьківщини» Андрій Козюра до початку сесії приносить колегам амуніцію: білі маски із партійним сердечком. Григорій Пустовіт, його однопартієць, якого сьогодні обрали заступником голови Волиньради, так і залишиться в чорній тканинній масці із луцьким ключиком.

Місця для фракції «За майбутнє» від самого початку прикрасять фіолетовими прапорцями. А ось ЄС свої прапорці принесе аж за кілька годин після засідання.  

Із 64-х депутатів на сесію прибуло 62, оголошує на початку голова обласного тервиборчкому Іван Лазорко.

Згодом він вручає всім обранцям посвідчення та картки, а колишній голові облради Ірині Вахович величезний оберемок троянд.

Остання, яка стала ректором ЛНТУ, побажає Волині гарного майбутнього і займе місце в залі неподалік від нардепки Ірини Констанкевич, з якою вони час від часу перекидатимуться словами. Поруч Констанкевич сидітиме нардеп Ігор Гузь. А за кілька крісел – Валерій Стернійчук, якого забудуть згадати під час представлення присутніх нардепів, та вже згодом виправляться.

Найбільш непосидючим нардепом з присутніх в якості гостей виявився Вячеслав Рубльов. Він усе пленарне засідання ходитиме, говоритиме з депутатами та щось вирішуватиме. Принаймні, так це виглядатиме з боку.   

«Металевим чіпом засуньте карточку в гніздо до кінця», – такою буде чергова інструкція від Дмитра Дубняка депутатам, які ще не знайомі з процесом голосування.

А далі процес піде як по маслу. Вітальні слова, оголошення про створення шести фракцій, оголошення про вибори голови, його першого заступника та заступника. Кандидатура на посаду голови Волиньради буде одна – це Григорій Недопад. До цього ні питань, ні зауважень. Депутати злагоджено проголосують за цього чоловіка. А потім за першого заступника, яким стане Юрій Поліщук. А згодом просто за заступника – Григорія Пустовіта.

Спокійно, без поспіху та навіть якось нудно. Час від часу депутати збираються для спільних фото та селфі у фейсбук. Особливо «в тренді» фото з новообраним головою.

«Там хтось кошти загубив біля фракції «Свободи», – розбавить атмосферу Григорій Недопад вже з президії, і це ледь не вперше викличе в залі якусь емоцію.

Вдруге її викличе депутатка від ЄС та голова однойменної фракції у Волиньраді Юлія Вусенко, коли депутатам роздадуть списки розподілу у комісіях.

Вона заявила, що така перетасовка відбулася без узгодження з усіма обранцями, а тому це неприпустимо. У залі оголошують перерву, і в президії Недопада оточують голови фракцій та інші зацікавлені. Радяться хвилин з десять і, зрештою, голосують за правки.

Близько 16 години сесія завершується. Багато хто пішов раніше. Бо ж загалом несподіванок не очікувалось. І зрештою – не сталося. Втім, як свідчить досвід попередніх років, судити про все за першим побаченням – справа невдячна.