«Листи щастя» від газовиків

Фото: 
 
Депутат Волинської облради від РПЛ Юрій  Ройко: «Замість  нищити малий бізнес, треба знищувати свавілля олігархів і монополістів!».

Під час пленарного засідання сесії обласної ради,  голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка в облраді Юрій Ройко оприлюднив звернення  до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг(далі – НКРЕКП). 
Найбільше турбує  підприємців краю – це  отримані повідомлення від ПАТ «Волиньгаз» з вимогою термінового облаштування комерційного вузла обліку газу засобом дистанційної передачі інформації . Терміни встановлення за часом обмежені, ще й – дороговартісні. В разі порушення  терміну на облаштування підприємцям  буде припинене газопостачання. 
 
– Юріє Петровичу, цю ситуацію ви називаєте  тиском на малий і середній бізнес Волині. Поясніть детальніше проблему, яку ви озвучили на сесійному засіданні?
– Відповідно до постанови НКРЕКП, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг  від 30 вересня 2015 р., власники комерційних вузлів обліку газу, окрім тих, які використовують газ у побуті, зобов’язані встановити засоби дистанційної передачі даних на вузли обліку. Про це інформує представників бізнесу  ПАТ «Волиньгаз». Більше того, це приватне акціонерне товариство розсилає «листи щастя» на адресу дрібних  підприємців. І  зобов’язує їх придбати  прилади, які будуть автоматично, дистанційно передавати дані про споживання газу. Дуже багато підприємців щомісячно отримують не більше 10-20 тис. грн чистого прибутку, споживаючи 3-5 тисяч метрів кубічних газу за рік. Такими споживачами з невеликим обсягом доходів є суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують газ виключно для сезонного опалення  та підігріву води. Це –дрібні кафе, магазини тощо. Враховуючи, що вартість таких приладів разом з проектом  їх встановленням і пусконаладкою  складає майже 20 тис. грн, НКРЕКП своєю вимогою створює додатковий, іноді надмірний тиск на малий бізнес.
 
– Немає тут порушення антимонопольного законодавства? 
– На постанову НКРЕКП і дії облгазів відреагувала низка обласних територіальних відділень Антимонопольного комітету. В своїх рекомендаціях вони пропонують облгазам  припинити дії  у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем, які містять ознаки порушення законодавства, передбачені Законами України «Про захист економічної конкуренції та «Про природні монополії».
 
 – Хто з представників малого бізнесу  звернувся до вас за підтримкою?
– Я отримав  офіційне звернення від керівників  ПП «Луцькпідшипниксервіс», ТОВ «Мальованка». З аналогічними проблемами звертались  й інші волинські підприємці. Вони обурені тим, що ПАТ «Волиньгаз» за кошти підприємців намагається встановити вже згадувані засоби дистанційної передачі інформації.  І  вимагають захистити  дрібний бізнес, який  тільки на ноги спинається. Адже підприємці і так сплачують нереально високу ціну на енергоносії. А тепер нові немалі затрати, які, справедливо,викликають в людей обурення.
Напевно, наші законотворці живуть в іншому вимірі і банально не розуміють, що левова частина малого бізнесу заробляє лише на забезпечення елементарних матеріальних благ. А де ж ставка на власного виробника? А де ж захист малого і середнього бізнесу, який має витягти нашу економіку з прірви?   Складається враження, що влада не зацікавлена у підтримці малого і середнього бізнесу, бо його слабкий розвиток і засилля монополії є однією з причин слабкої економіки. Замість  нищити малий бізнес, треба знищувати свавілля олігархів і монополістів!  Тому пропонуємо звернутись до Президента, Прем’єр-міністра,  НКРЕКП  скасувати вимогу щодо встановлення засобів дистанційної передачі даних на вузли обліку газу споживачам з річним обсягом споживання природного газу не більше 5 тисяч метрів кубічних за рік.
 
Розмову вела 
Жанна ВОРОБЙОВА. 
На фото автора: Юрій РОЙКО.