Звіт голів: або два, або жодного

Фото: 

На вимогу кількох депутатських фракцій облради до Олександра Савченка прозвітуватися за скерування позову до адмінсуду щодо скасування бюджету Волині на 2019 р., голова облдержадміністрації відповів: прозвітує, але... одночасно з головою облради Ігорем Палицею.

 

Голова фракції УКРОП Вячеслав Рубльов, голова фракції Свободи» Анатолій Вітів, а також представник частини фракції «Батьківщина» Василь Столяр і представник уже розформованої фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» Юрій Ройко підписали 23 січня ц. р. звернення до голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

У ньому написано:

«Ми, депутати Волинської обласної ради, заявляємо, що позов до суду про скасування рішення Волинської обласної ради про обласний бюджет на 2019 рік, поданий обласною державною адміністрацією, є швидше політичною аферою, аніж юридичним документом. Такими своїми діями голова ОДА перешкоджає діяльності Волинської громади, а також виявляє неповагу та ігнорування волі виборців Волинської області, які делегували прийняття рішень в інтересах Волині саме обраним депутатам. Наші фракції у Волинській обласній раді розцінюють намагання голови Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка в судовому порядку скасувати рішення Волинської обласної ради від 20 грудня 2018 року «Про обласний бюджет на 2019 рік» як спроби ревізувати офіційні документи найвищого представницького органу місцевого самоврядування Волинської громади. Вважаємо, що блокування виконання обласного бюджету на 2019 рік у такий недолугий спосіб зі сторони голови Волинської ОДА Олександра Савченка є перевищенням ним своїх службових повноважень та грубим зловживанням владою».

Голова фракції «УКРОП» Вячеслав Рубльов у коментарі партійній прес-службі переконує, що весь бюджетний процес депутати провели згідно з чинним законодавством України, регламенту облради VII скликання та Бюджетного регламенту:

«Корективи, які напередодні сесії Волиньоблради профільною комісією були внесені в проект бюджету, розробленого ОДА, стосуються лише 25 млн. грн. з усіх видатків. При цьому, обласна рада діяла виключно в межах компетенції і не вийшла за рамки своїх повноважень.  Нині ж бюджетний процес повністю заблокований адміністрацією, адже у бюджети волинських міст та сіл не надходять кошти на ремонти соціальних закладів, які були передбачені в бюджеті. Тому ми вимагаємо внести на розгляд чергової сесії обласної ради проект рішення «Про звіт голови обласної державної адміністрації про виконання облдержадміністрацією делегованих обласною радою повноважень» і хочемо оцінити роботу голови Волинської облдержадміністрації на пленарному засіданні сесії Волинської обласної ради».

У відповідь на таке звернення на ресурсах порталу «ВолиньPost» та інших Олександр Савченко зазначив:
«43-ою статтею Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» строки «заслуховування звітів голів мiсцевих державних адмiнiстрацiй, їх заступникiв, керiвникiв управлiнь, вiддiлiв та iнших структурних пiдроздiлiв мiсцевих державних адмiнiстрацiй про виконання програм соцiально-економiчного та культурного розвитку, бюджету, рiшень ради iз зазначених питань, а також про здiйснення мiсцевими державними адмiнiстрацiями делегованих їм радою повноважень» не визначені. Натомість у статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» йдеться про те, що «голови мiсцевих державних адмiнiстрацiй щорiчно звiтують перед вiдповiдними радами з питань виконання бюджету, програм соцiально-економiчного та культурного розвитку територiй i делегованих повноважень».

Окрім того, в плані роботи обласної ради на 2019 рік, затвердженому рішенням сесії обласної ради, не передбачено заслуховування звіту голови облдержадміністрації.

«Рік моєї діяльності на посаді голови Волинської обласної державної адміністрації спливає 23 березня 2019 року, відповідно на черговій сесії обласної ради після 23 березня 2019 року я прозвітую перед обласною радою», – йдеться у повідомлені.

Враховуючи гостре бажання заслухати звіт Олександра Савченко раніше, він відповів таке:

«Шановні керівники фракцій! Я, Савченко Олександр Ілліч, голова Волинської обласної державної адміністрації, готовий прозвітувати про свою роботу раніше, за умови, що разом зі мною, в той же день, в сесійній залі прозвітує і голова Волинської обласної ради Ігор Палиця. Не через засоби зв`язку чи паперові носії, а особисто. Так як останнім часом вся напруга, яка склалася між представницькою та виконавчою гілками влади в області, викликана відсутністю комунікації між головою обласної ради та обласною державною адміністрацією. Саме через відсутність цієї комунікації є проблемні питання, які нездатні сьогодні вирішувати підлеглі Ігоря Петровича. Я дуже шкодую, що Ігор Палиця, як голова Волинської обласної ради, не проводить більше часу на Княжій Волині та не займається вирішенням нагальних для волинян питань. Тому я, з великою повагою до обласної ради гарантую, що радо прозвітую перед депутатським корпусом разом з Ігорем Петровичем Палицею».

Відтак, питання залишається відкритим. Є кілька варіантів. Або голова облради Ігор Палиця приїде в м. Луцьк і проведе сесію, де прозвітує разом із Олександром Савченком. Або врахує аргументи голови облдержадміністрації та «відновить комунікацію» з керівником виконавчої влади, котра втрачена через деструктивні дії його «окремих підлеглих». Або нічого не зміниться аж до першого туру виборів Президента України, котрі повинні відбутися 31 березня 2019 р., коли стане ясно, хто виходить у другий тур і якою буде конфігурація нової державної виконавчої влади.

Сергій ШРАМЧУК.