БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: ПРОФТЕХОСВІТАФОТО

У заключний день бюджетних слухань  в галузі освіти депутати обласної ради вивчали ситуацію в закладах профтехосвіти.

До участі були запрошенні керівники Торчинського професійного ліцею, державного професійно-технічного навчального закладу "Камінь-Каширське вище професійне училище", державного навчального закладу "Ковельський центр професійно-технічної освіти", Любомльського професійного ліцею,  Оваднівського професійного ліцею та його Локачинської філії,  професійно-технічного училища №22 смт. Луків, Володимир-Волинського вищого професійного училища,  Колківського вищого професійного училища, Старовижівського професійного ліцею, професійно-технічного училища №27 м. Берестечко, Маневицького професійного ліцею, державного навчального закладу "Нововолинський центр професійно-технічної освіти" та Любешівського технічного коледжу Луцького національного технічного університету.

Нагадаємо, з 2016 року профтехосвіта фінансується з місцевих бюджетів.  Начальниця управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна переконує, з тих пір в багатьох закладах змінилися підходи до бюджетних видатків. В закладах намагаються розширити базу для поповнення спецфондів, за рахунок яких здійснюється   модернізація. Суттєву підтримку заклади отримали з обласного бюджету на капітальні заходи. Зі слів Людмили Плахотної, профільне Міністерство ставить в приклад окремі заклади профтехосвіти з Волині. 

Зауважимо, що, відколи заклади профтехосвіти фінансуються з обласного бюджету, стоїть питання про передачу їхніх майнових комплексів в обласну комунальну власність. В  2018 році прийнято рішення обласної ради Про надання згоди на передачу цілісних майнових комплексів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області.  В минулому році рішеннями сесій затверджено  техніко-економічні обґрунтування передачі цілісних майнових комплексів по 6 закладах. Наразі  завершується підготовка документів щодо інших закладів і очікується, що до кінця цього року   майнові комплекси будуть передані  в обласну комунальну власність.

На Волині створено 2 центри професійно-технічної освіти - у Ковелі та в Нововолинську. До сильніших закладів приєднали слабші та такі, в яких навчалося менше, ніж 250 учнів. Очікується продовження реформування закладів профтехосвіти. В цьому році у центри ПТО трансформуються Колківське та Володимир-Волинське ВПО.

Між тим, для більшості училищ залишається проблема зношеності обладнання та потреба в  проведенні ремонтів  приміщень. В окремих закладах потрібно виділити кошти на протипожежні заходи.

Людмила Плахотна також повідомила, що є шанси залучити на Волинь 5 млн євро  безвідсоткової позики Європейського інвестиційного банку на розвиток одного із Центрів професійно-технічної освіти. На грант претендують Нововолинський та Ковельський центри, а також майбутній Колківський центр ВПО. 20% позики потрібно буде упродовж 7 років повертати з обласного бюджету.