БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: В КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ КРАЩЕ, НІЖ В ДЕРЖАВНИХФОТО

Сьогодні продовжилася серія бюджетних слухань щодо фінансування галузі освіти з обласного бюджету. На одній із зустрічей обговорили ситуацію в коледжах.

До діалогу з депутатами та посадовцями ОДА запросили керівників  Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю.Кримського, Володимир-Волинського  агротехнічного коледжу,   Нововолинського електромеханічного коледжу, Шацького лісового коледжу ім В.В.Сулька та Луцького педагогічного коледжу.

На початку слухань начальниця управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна зауважила, що всі заклади працюють успішно та мають авторитет на всеукраїнському рівні. Втім, якщо вести мову про матеріальну базу, то в комунальних закладах (тобто у педколеджах) вона краща, аніж в державних. Нагадаємо, з 2016 року Володимир-Волинський агротехнічний, Нововолинський електромеханічний та Шацький лісовий коледжі фінансуються з обласного бюджету, хоча належать до державної власності. Людмила Плахотна каже, що наразі ведеться підготовка документів про готовність на передачу майна коледжів до спільної власності громад сіл, селищ, міст області. Найбільше проблем у Володимир-Волинського коледжу, який має 37 будівель, частина з яких ще польської забудови. Сам заклад заснований ще в 1927 році і має давню історію.

Спільною проблемою для усіх 5 закладів, фінансова ситуація яких аналізувалася сьогодні, є дефіцит коштів на підвищення кваліфікації викладачів. Справа в тім, що, починаючи з 2020 року, педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійної та фахової передвищої освіти повинні проходити щорічне підвищення кваліфікації тривалістю від 30 годин.

В ході слухань керівники озвучили низку проблем, на вирішення яких потрібні капітальні видатки з обласного бюджету. Зокрема, для Володимир-Волинського педколеджу потрібно виділити майже 780 тис. грн на реконструкцію протипожежної сигналізації в гуртожитку. В Луцькому педколеджі є потреба в 2,5 млн грн на дах, але першочерговим питанням  керівник закладу Петро Бойчук вважає потребу в заміні вікон в гуртожитку і просить  виділити ці  видатки в сумі 500 тис. грн в цьому році.

Між тим, у Володимир-Волинському агротехнічному коледжі ремонту потребують більшість будівель. Також ведеться мова про оновлення обладнання, на якому навчають студентів.

Нововолинському електромеханічному коледжу потрібно понад 700 тис. грн на здійснення протипожежних заходів.

Під час слухань депутати піднімали питання щодо трудовлаштування випускників  коледжів та можливостей розвивати на їхніх базах нові спеціальності. Зокрема, голова бюджетної комісії Михайло Імберовський  запитував про спеціалістів в галузі ягідництва, яке   в Україні почало активно розвиватися. Разом з тим, фахівців, які добре розуміються на технології та агрономії в ягідному бізнесі явно бракує. Ідеєю зацікавилися в Шацькому лісотехнічному коледжі.

Крім цього, на базі лісотехнічного коледжу хочуть створити профільний ліцей природничого напрямку. Директор закладу Ігор Жмурко переконує, що база коледжу дозволяє прийняти на навчання 100 дітей з усієї Волині.