Кошти за реалізовану плазму хочуть використати на ремонт станції переливання кровіНа Волині, у системі обласної комунальної власності  є дві  станції переливання крові -- Волинська (у Луцьку) та Володимир-Волинська. Служба крові області уже не  один рік знаходиться у першій п’ятірці серед регіонів України по заготівлі крові на одного жителя.

 Про це заявляє  головний лікар Волинської станції переливання крові Юрій Кременець, який  відзвітував про роботу очолюваного ним закладу на засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

В ході розгляду питання, голова комісії Людмила Тимощук поцікавилася, як заклад використовуватиме кошти від продажу плазми.

Нагадаємо, своїм рішенням обласна рада надала дозвіл на продаж плазми, непридатної для використання з лікувальною ціллю. За пропозицією профільної комісії, ці кошти вирішено спрямовувати станціям переливання крові.

Юрій Кременець розповів, що в цьому році заготовлено тільки 125 літрів плазми. Кошти від продажу збираються використати на ремонт будівлі станції переливання крові та на поліпшення матеріально-технічної бази.

Зауважимо, що  до жовтня 2018 року  обласні станції виготовляли з  плазми   10%-ний розчин  альбуміну. Його призначають при різних видах шоку, опіках, цирозах печінки, онкології, при ускладненнях у вагітних та інших.

В обласних комунальних заклах Волині, як і на інших станціях переливання крові, припинили виробляти альбумін після запровадження постанови Кабміну від 30.11.2016 № 929 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів".

  Наразі в Україні 10%-ний розчин альбуміну виробляє  ПрАТ "Біофарма".

Таку ситуацію різко розкритикував заступник голови профільної комісії волиньради Сергій Сівак. Він вважає, що діюча влада посприяла виникненню монополії у виробництві  альбуміну.

Юрій Кременець пояснив, що  препарат вартував 500 грн за   100 мілілітрів в аптеках, коли його випускали станції переливання крові. Нині ж   хворі    змушені  платити 1100 грн за за такий же об'єм.

Між тим, здобути ліцензію на виробництво альбуміну нашим станціям переливання крові нереально, бо потрібен ремонт вартістю в понад мільйон доларів.