МАШИНОБУДУВАННЯ І ТУРИЗМ – ПЕРСПЕКТИВА СПІВПРАЦІ ВОЛИНІ ТА ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИГолова обласної ради Григорій Недопад спільно із заступником Григорієм Пустовітом та очільником ОДА Юрієм Погуляйком і його заступником Ігорем Чуліпою зустрілися із Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови та його заступником з питань культурної та економічної співпраці Владіміром Кадлецем. Мета діалогу - обговорення перспектив співпраці між Волинською областю та Чеською Республікою.
Вже на початку зустрічі Давід Нови зауважив, що це його перший і ознайомчий візит в область. Разом з тим, він наголосив, що має намір поглибити і розвинути культурні та економічні зв'язки Волині із Чеською Республікою. "Ми зацікавлені у втіленні спільних економічних проєктів. Сьогодні робота нашого консульства переважно зосереджена на підготовці віз для студентів, які бажають навчатися у Чехії. Сприяємо ми й українцям, які їдуть в нашу країну на роботу", - зауважив він.
Голова облрад Григорій Недопад зазначив, що Волинь відкрита для ділового партнерства і готова до співпраці. "Ми розраховуємо на ваше сприяння у пошуку інвесторів, зі свого боку гарантуємо документальний супровід. Голови територіальних громад готові виділяти земельні ділянки під нові виробничі потужності, у нас розробляються інвестиційні паспорти усіх громад, аби закордонні партнери чітко розуміли та бачили, в яку сферу можна вкладати гроші". За словами голови Волиньради однією із перспективних галузей для спільного розвитку є  машинобудування. "На Закарпатті успішно працює українсько-чеський проєкт з виробництва та продажів автомобілів ŠKODA. Цей завод фактично єдиний виробник легкових авто на території України. Попит на бренд ŠKODA в нашій країні доволі високий. Я переконинй, що аналогічне виробництво можна налагодити й на Волині. Тим більше у нас уже є завод де виготовляють комплектуючі до автомобілів відомих світових марок", - зауважив він.
Окрім того, Григорій Недопад розповів, що в області доволі велика діаспора чехів. Розвитком культурної співпраці активно опікується громадська організація «Товариство чехів «Матіце Волинська».
Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зазначив, що є досить багато точок дотику, які об'єднують наші народи. "На території Волинської області та сусідньої Рівненської, проживало дуже багато чехів, багато сіл і досі називають чеськими. У нас є спільні сторінки історії. А у 2013 році було підписано Меморандум про партенрство між Луцьком та чеським містом Кійов. Ми провели спільний фестиваль національних кухонь. Це лише перші кроки, але у нас є бажання зміцнювати ці відносини", - зауважив він.
Генконсул Давід Нови також зауважив, що не виключає поглиблення співпраці і в галузі туризму. "Якщо ковід нам не стане на заваді, то може бути налагоджена співпраця не лише культурна, а й туристична. Хоча у нас немає спільного державного кордону, але ми все одно вас сприймаємо, як сусідів.", - підкреслив  він.

У ході зустрічі також обговорили підготовку проєкту PROPED, в рамках якого з 22 по 26 листопада 2021 року планується поїздка делегації від Луцька до Чеської Республіки для ознайомлення з виробництвом автобусів та тролейбусів, системою управління сучасним громадським транспортом.