Обласне об’єднання захисту материнства і дитинства – претендент на нагородження Орденом Святого ПантелеймонаВолинське дитяче медичне об’єднання вийшло у фінал національного конкурсного відбору на нагородження своєрідним «медичним Оскаром» - Орденом Святого Пантелеймона.

Про це у програмі «Відкрита влада. Область» в ефірі телеканалу «Аверс» повідомила генеральна директорка закладу Ірина Горавська.  

Це - громадська відзнаказа професійність і милосердя, заснована у 2017 році і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я. Проєкт має на меті відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого.Урочиста церемонія нагородження щорічно проходить 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Окрім того, під час програми очільниця об’єднання розповіла, що заклад спільно з обласною радою активно готується до  чергового масштабного проєкту - реконструкціїобласної дитячої лікарніта її поліклінічного відділення. Завдання технічно складне, оскільки будівлі майже 40 років. Щоб дотриматися сучасних вимог, доведеться також додатково добудовувати операційний блок.

«Ми розраховуємо на фінансування з різних джерел. Перший крок – це виготовлення проєктно-кошторисної документації, яка обійдеться обласному бюджету у 10 мільйонів гривень.Спасибі голові обласної ради і депутатському корпусу за підтримку. Вже підготували всі документи, щоб потрапити до програми «Велике будівництво» і отримати державне фінансування, це щоденна комунікація з Міністерством охорони здоров’я та Офісом Президента. Паралельно ми працюємо над півдесятком грантових програм, в тому числі й іноземних», – розповіла Ірина Горавська.

Вона також повідомила, що орієнтовна вартість капітальної реконструкції близько 400 мільйонів гривень, а роботи розпочнуться вже наступного року.