СТУДЕНТСЬКА САМООРУДА ВИВЧАЛА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯCтуденти Лесиного вишу, які навчаються на факультеті історії, політології та національної безпеки сьогодні мали можливість ознайомитись із роботою головного представницького органу краю. З молоддю спілкувалися голова обласної ради Григорій Недопад та керуючий справами апарату Дмитро Дубняк.
Зустріч ініціювала депутатка обласної ради Юлія Вусенко з нагоди світового тижня демократії. Студенти мали змогу відчути себе в ролі обранців волинської громади, зайнявши їхні робочі місця у сесійній залі.
"Мені б дуже хотілося, щоб внаслідок цієї зустрічі - ви, як майбутнє нашої країни, як політологи, здобули нові знання, визначились із напрямками та пріортетамисвоєї професійної діяльності", - зауважила Юлія Вусенко.
Голова обласної ради додав, що радий зустрічізі студентами у такому форматі, адже вони -майбуття волинського політикуму. "Саме ви будете оцінювати та алізувати політичні процеси, які відбуваються в українському суспільстві. Саме ви у перспективі можете стати депутами різніх рівнів, працювати у виконавчих апаратах рад чи штабах політични хпартій", - наголосив Григорій Недопад.
На власному життєвому прикладі очільник депутатського корпусу області наголосив студентам на важливості саморозвитку та самовдосконалення. Розповів, як здобув свою першу вищу освіту, а також нещодавню докторську ступінь. Він також зупинився на основних аспектах своєї політичної діяльності та роботи на керівних посадах в органах місцевогосамоврядування різних рівнів.
Про особливості роботи виконавчого апарту та депутатського корпусу обласної ради студентам розповів Дмитро Дубняк. Він також ознайомив молодь з політичним моделюванням ради та тонкощами роботи системи для голосування "Віче".
Голова обласної ради Григорій Недопад закликав молодих людей не бути байдужими до суспільних процесів, долучатися до державотворення, а також братиактивну участь у громадському житті області.
"Уся громадська робота певною мірою пов'язана із політикою. Кожне громадське об'єднання, яких в облаті близько двохсот, має мати в своїй структурі молодіжну ланку, тобто амбітних і активних людей. Більше того, чимало громадських організацій, які працювати на теренах України, пізніше переросли у політичні партії", - зауважив він.
Депутатка Юлія Вусенко значну частину розмови присвятила гендерній рівності у політикумі та органах влади. Вона також акцентувала увагу студенства на важливості реформи децентралізації та процесів, які пов'язані із нею.
Наприкінці зустрічі Юлія Вусенко запросила волинських студентів стати учасниками першої в Україні "Моделі  молодіжної парламентської асамблеї НАТО", яку проведе Мережа захистунаціональнихінтересів АНТС за підтримки Центру документації та інформації НАТО, що відбудеться 3 грудня 2021 року у Києві.