ЦЕНТР НАУКОВОЇ ТВОРЧОСТІ ШКОЛЯРІВ: БІЛЬШЕ ІДЕЙ – БІЛЬШЕ ДІТЕЙ.За результатами бюджетних слухань голова обласної ради Григорій Недопад оглянув об’єкти комунальної власності, використання яких потребують нових рішень, серед них і «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді».

Як розповіла в. о. директорки центру, депутатка обласної ради  ОксанаФіліпчук, участь у гуртковій роботі центру науково-технічної творчості учнівської молоді беруть більше 2 тисяч дітей з 25 територіальних громад області. В закладі функціонує 4 відділи: спортивно-технічний, інформаційно-технічний, художньо-технічний, предметно-технічний, які охоплюють 20 гуртків різного спрямування. Особлива гордість закладу – гурток автомоделювання. Тут діти вчаться розробляти та складати різноманітні автомобілі, які пізніше випробовують на спеціальній трасі. 

Оксана Філіпчук констатує: заклад має великий потенціал і намагається залучити ще більше дітей до науково-технічної творчості. Одна із ідей –пересувний планетарій.«Ми знайшли благодійників, які зацікавлені в тому, аби дітлахи отримали нові знання. Вони допоможуть із транспортуванням планетарію, щоб наші педагоги могли провести для дітей заняття та познайомити їх із захоплюючим світом космосу. Така акція називатиметься «Запроси планетарій в школу», - розповідає Оксана Філіпчук.

Також нарешті будуть задіяні сучасний телескоп та 5 мікроскопів, аби школярівивчали мікро- і макросвіт. «Ця техніка не використовувалась роками. Аби глибше вивчати біологію і астрономіюдітей з Луцька їздили до Львова», - розповідає очільниця закладу.

У планах також: гурток лего, кімната віртуальної реальності і стаціонарний планетарій. Оксана Філіпчук зазначила, що для новаційпотрібні додаткові квадратні метри, які наразі в приміщенні центру орендують інші комунальні установи.

Голова обласної ради пообіцяв врегулювати питання з переселенням установ, які орендують площі у центрі. «Це дозволить розширити та урізноманітнити гурткову роботу. Центр науково-технічної творчості – не просто змістовне дозвілля, це ще й навчання, ранній розвиток здібностей майбутніх інженерів, конструкторів, біологів. Дуже важливо, що філії центру активно працюють і в громадах», - зауважив Григорій Недопад.