У Луцьку відбудеться «круглий стіл»: «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі11 липня 2018 року в овальній залі Волинської обласної ради відбудеться науково-експертний «круглий стіл» із проблематики: «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі».

До участі в його засіданні зголосилися науковці, експерти, представники місцевої влади та зацікавленої громадськості Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Як відомо, у 2017 році польський Сейм встановив 11 липня – т.зв. «Днем пам’яті жертв геноциду ОУН-УПА». Цього року Польща вшановує 75-ту річницю «Волинської трагедії» 1943 року, що вкотре супроводжується викривленням польсько-українських сторінок минулого. У т.ч. – антиукраїнською риторикою польських посадовців та нічим не підтвердженим завищенням чисельності жертв із польської сторони та применшенням кількості українців, загиблих від рук польських збройних формувань.

Частина заходів у рамках цілеспрямованої системної польської пропагандистської антиукраїнської акції «Волинь-43» відбуваються не лише на території Польщі, але й України, а їх cуспільну значимість підкреслює участь у них вищого керівництва обох держав. Нагнітання антиукраїнської пропаганди в Республіці Польща становить реальну загрозу національній безпеці України.

З метою встановлення правди в історії та захисту пам’яті про героїв ОУН та УПА, Волинська обласна громадська організація «Волинський край», спільно з Волинським обласним ветеранським громадсько-культурним товариством «Холмщина» та громадською організацією «Волинська ветеранська спілка політв’язнів і репресованих» виступили з ініціативою проведення науково-експертного «круглого столу» з питань українсько-польських стосунків у 40-х роках ХХ століття та загрозам національній безпеці України, спричинених нагнітанням антиукраїнської пропаганди в Польщі.

Початок «круглого столу» – 11 липня 2018 року о 12.00 год.

 

Прес-служба ВОГО «Волинський край»,

конт. тел. (067) 317-53-35, (095) 365-57-67