В Поворській сільській раді назвали підстави для пониження ступеня Озерненської школиДо  депутата Волинської обласної ради Олександра Омельчука  звернулися жителі с.Озерне Ковельського району Поворської сільської ради із проханням посприяти у збереженні навчального закладу, а саме Озерненської ЗОШ І-ІІ ст. та педагогічного колективу. "У планах керівництва ОТГ є пониження ступення закладу і, як перспектива, його закриття. На данний момент у закладі навчаються: у 9класі-5 учнів, у 8 класі- 5 учнів, у 7 класі - 6 учнів, у 6 класі - 3 учні, у 5 класі- 7 учнів, у 4 класі- 2 учні, у 3 класі - 4 учні, у 2 класі- 3 учні, у 1 класі - 7 учнів. У підготовчій групі 5 учнів. Крім цього, для навчання у старших класах, до навчального закладу переходять учні з навколишніх населених пунктів, де є лише школи першого ступеня.
Пониження статусу навчального закладу різко негативно позначиться на соціальній і демографічній ситуації не тільки у селі Озерне, але й у навколишніх селах. Закриття та пониження статусу навчальних закладів, закриття ФАПів, клубів, бібліотек є проявом геноциду сільського населення. До такої ситуації призвели не продумані реформи діючої влади.
Отже, керуючись Законом України «Про статус депутатів місцевих рад»,-
вимагаю  вжити усіх необхідних заходів, спрямованих на збереження Озерненської ЗОШ І-ІІ ст. та педагогічного колективу", - йдеться  в запиті депутата, підтриманому більшістю.

На запит відреагував Повоський сільський голова Сергій  Семенюк. "Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 3 статті 66 Закону України «Про освіту» реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сільської ради.
Згідно Плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Поворської сільської ради на 2019-2021 роки, затвердженого рішенням сесії сільської ради від 03.05.2019 №36/47, планується пониження ступеня Озерненської гімназії - філії Опорного закладу загальної середньої освіти «Поворський ліцей Поворської сільської ради Волинської області» у зв’язку з нестачею освітньої субвенції на фінансування закладів загальної середньої освіти Поворської сільської ради.
Підставами для пониження ступеня цього навчального закладу є:
1.    В Озерненській гімназії - філії ОЗСО Поворський ліцей функціонує 5 класів та 1 клас-комплект у яких навчається 42 учні, з них - 3 за індивідуальною формою навчання (станом на 24 травня 2019 року), мережа класів додається.
2.    У даному ЗЗСО працює 13 педагогічних працівників, з них 5 - пенсійного віку; 8 осіб обслуговуючого персоналу, з них - 1 пенсійного віку.
3.    Видатки на одного учня цього закладу освіти становлять 42,0 тис грн.
4.    Загальна сума нестачі освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників Озерненської гімназії - філії ОЗСО Поворський ліцей становить 806,0 тис грн.
Інформуємо, що розмір отриманої у 2019 році державної освітньої субвенції становить 9 399,8 тис. грн., на виплату заробітної плати педагогічним працівникам Озерненської гімназії - філії ОЗСО Поворський ліцей Поворської сільської ради у 2019 р. необхідно 1 391, 5 тис. грн., дефіцит коштів освітньої субвенції на фінансування ЗЗСО Поворської сільської ради становить 1 780,4 тис. грн.
Враховуючи вищезазначене, пониження ступеня Озерненської гімназії - філії ОЗСО Поворський ліцей дасть можливість частково зменшити нестачу освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників ЗЗСО Поворської сільської ради, покращить якість знань учнів цього закладу, шляхом здобуття ними загальної середньої освіти в навчальних закладах з кращою матеріально- технічною базою та розширить коло спілкування з однолітками.
Для забезпечення стовідсоткового підвезення учнів до закладів загальної середньої освіти Поворської сільської ради, за вибором здобувачів освіти та їх батьків, рішенням сесії сільської ради від 14.05.2019 №37/12 «Про внесення змін до рішення сільської ради від 03.05.2019 «Про Бюджет Поворської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік» виділено кошти на придбання шкільного автобусу на умовах співфінансування.
Також повідомляємо, що 10.05.2019 в приміщенні Озерненської гімназії - філії ОЗСО Поворський ліцей відбулися громадські слухання з жителями села з питань оптимізації закладів загальної середньої освіти Поворської сільської ради", - йдеться у відповіді на депутатський запит.

Всі запити Олександра Омельчука

Всі депутатські запити