Відбулося організаційне засідання комісії з визнання бійців-добровольців АТО/ООС (відео)Сьогодні відбулося перше засідання комісії з визнання бійців-добровольців АТО/ООС, яку очолює перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик. ВІДЕО.

Крім нього, до персонального складу входить ще семеро людей:

 

1) Гобод Оксана, директор  департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації;
2) Мельнійчук  Юрій, член  громадської організації «СПІЛКА ВЕТЕРАНІВ ДОБРОВОЛЬЦІВ»;
3) Цуз  Сергій, член громадської організації «ТОВАРИСТВО СПРИЯННЯ ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ ТА ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКОМУ ФЛОТУ «ЦИВІЛЬНИЙ КОРПУС «АЗОВ».
4) Андріюк Михайло, член  ТРЕТЬОЇ РЕЗЕРВНОЇ СОТНІ ДОБРОВОЛЬЧОГО УКРАЇНСЬКОГО КОРПУСУ «ПРАВИЙ СЕКТОР»;
5) Ковальський Павло, член громадської спілки «СПІЛКА ВОЇНІВ АТО ВОЛИНІ»;
6) Тимощук Людмила, голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства;

7) Омельчук Андрій, головний спеціаліст Західного міжрегіонального віддділу Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Згідно з розпорядженням першого заступника голови Волиньради, заступником голови комісії є Людмила Тимощук, а секретарем - Оксана Гобод.

Нагадуємо, рішення "Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні"  обласна рада прийняла на на 22 сесії 20 грудня. Цим документом затверджено ПОРЯДОК визнання бійців-добровольців АТО/ООС. Саме в ПОРЯДКУ вказано перелік документів, які повинні надавати добровольці:
- довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входив чи входить до складу добровольчого формування, із зазначенням терміну перебування в зоні АТО/ООС;
- письмові свідчення не менше двох свідків із числа осіб, які разом з такою особою брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в АТО/ООС особи-заявника;
- інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь у бойових діях у російсько-українській війні (фото-, відеофіксація) (за наявності);
- висновок/характеристику громадської організації (за наявності);
- документи, що підтверджують факт отримання поранення чи контузії під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення в районах бойових дій у складі добровольчих формувань (у разі необхідності);
- копію паспорту;
- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- дві фотокартки розміром 3 см х 4 см;
- заяву встановленого зразка.

 Ці документи  потрібно буде приносити в каб. 516 департаменту соцзахисту ОДА (контактна особа - Наталія Семенюк).

Директор департаменту Оксана Гобод каже, що вже подано 6 заяв від добровольців. Їхні документи опрацьовуються.

Голова комісії Олександр Пирожик припускає, що перше робоче засідання може відбутися на початку березня. Він додав, що, згідно з Положенням, засідання комісії  будуть відбуватися в закритому режимі. Адже   обговорюватимуться персональні дані бійців. Разом з тим, за потреби комісії проводитимуться відкрито, за умови, якщо за це проголосує більшість членів комісії.

  Олександр Пирожик  подякував депутатам з постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією, яка провела грунтовну роботу, аби ради прийняла відповідне рішення та, провівши низку консультацій, сформувала персональний склад комісії. Перший заступник голови облради також відмітив, що активно включився в робту структутий підрозділ виконавчої влади області та висловив сподівання на плідну конструктивну співпрацю з департаментом соцзахисту ОДА. "Волинь - край, де народилася УПА. Тому нам неохідно   належно віддячити нашим добровольцям, які пішли захищати Україну одними із перших. Ми довго йшли до цього рішення, але важливо, щоб воно ефективно працювало. Визнання статусу заради статусу без відповідних соціальних гарантій - це рішення "для галочки". Ми будемо працювати на результат", - зауважив Олександр Пирожик.

"Не визнати воїнів-добровольців - це гріх, тому дуже добре, що наша комісія вже створена і працює",-  відмітила Людмила Тимощук.

Оксана Гобод розповіла, що наразі в департаменті вирішується питання з друкуванням посвідчень. Посадовець каже, що готова пожертвувати на відповідні видатки свою власну премію.

Член комісії Юрій Мельнійчук висловив побажання, аби стутус надавався бійцям, які перебували в зоні АТО не менше 30 діб. 

Свою думку з цього приводу має головний спеціаліст Західного міжрегіонального віддділу Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Андрій Омельчук.

Він зауважив, що в 2014 році ситуація на сході була дуже складною і воїни ризикували своїм життям, перебуваючи навіть декілька днів.