Внесуть зміни до показників обласного бюджету для потреб галузі освітиНа засіданні бюджетної комісії депутати підтримали проєкт розпорядження "Про  внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік".
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 1106-р «Деякі питання використання у 2019 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» бюджету області з державного бюджету у грудні 2019 року було виділено додатково 47 млн 350,8 тис. грн освітньої субвенції, з яких 22 млн 351 тис. грн – на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами.
При цьому, вказаним вище розпорядженням Кабінету Міністрів України передбачено, що придбання шкільних автобусів здійснюється шляхом централізованої закупівлі на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.
З метою забезпечення такого співфінансування, збільшуються бюджетні призначення управлінню освіти і науки облдержадміністрації на 2020 рік на суму 2 535,590 тис. грн по бюджету розвитку спеціального фонду за КТПКВК МБ 1162 «Інші програми та заходи у сфері освіти» на придбання шкільних автобусів в межах реалізації Регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2018 – 2022 роки за рахунок інших субвенцій з Ковельського міського бюджету в сумі 672,0 тис. грн, бюджету Прилісненської сільської об’єднаної територіальної громади в сумі 672,0 тис. грн, бюджету Колодяжненської сільської об’єднаної територіальної громади в сумі 583,59 тис. грн, бюджету Любомльської міської об’єднаної територіальної громади в сумі 608,0 тис. гривень.
Крім того, обласному бюджету виділені субвенції з інших місцевих бюджетів, а саме з: Камінь-Каширського районного бюджету в сумі 30,0 тис. грн на електрифікацію навчально-практичного центру «Кухарів, кондитерів» Камінь-Каширському ВПУ, з бюджету Луцької міської об’єднаної територіальної громади в сумі 10,0 тис. грн на закупівлю обладнання для друку Музею історії Луцького Братства відділу Волинського краєзнавчого музею, з Шацького районного бюджету в сумі 180,0 тис. грн на придбання обладнання для їдальні Шацького лісового коледжу.
З метою забезпечення цільового використання вказаних вище коштів, за рахунок такого додаткового фінансового ресурсу збільшуються бюджетні призначення головним розпорядникам коштів обласного бюджету управлінню освіти і науки облдержадміністрації за КТПКВК МБ 1110 «Підготовка кадрів закладами професійної (професійно-технічної) освіти та іншими закладами освіти» на 30,0 тис. грн за КТПКВК МБ 1120 «Підготовка кадрів закладами фахової передвищої освіти» на 180,0 тис. грн та управлінню культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації за КТПКВК МБ 4040 «Забезпечення діяльності музеїв і виставок» на 10,0 тис. гривень.

Також погоджено проєкт розпорядження "Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік".

Відповідно до звернень управління освіти і науки облдержадміністрації та управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації є потреба у перерозподілі бюджетних призначень, затверджених цим головним розпорядникам коштів обласного бюджету на 2020 рік.
Зокрема, у зв’язку з запровадженням карантину та переведенням навчального процесу на дистанційну форму навчання, за окремими статтями витрат по управлінню освіти і науки облдержадміністрації виникла економія в загальній сумі 1 млн 480,556 тис. грн, в тому числі: на придбання продуктів харчування для Волинського наукового ліцею-інтернату Волинської обласної ради, Нововолинського наукового ліцею-інтернату Волинської обласної ради та Рожищенського навчально-реабілітаційного центру для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Волинської обласної ради – 1 414,963 тис. грн; проведення заходів в межах Регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2018 – 2022 роки – 65,593 тис. гривень.
У зв’язку з необхідністю фінансового забезпечення інших видатків по управлінню освіти і науки облдержадміністрації така економія перерозподіляється та спрямовується на збільшення видатків на проведення капітального ремонту покрівлі господарчого блоку Нововолинського наукового ліцея-інтерната Волинської обласної ради (з подальшим використанням цього приміщення під STEM лабораторію) – 615,0 тис. грн, завершення реконструкції робочого корпусу Рожищенського навчально-реабілітаційного центру – 115,863 тис. грн, на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту аварійного даху Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Волинської обласної ради – 8,193 тис. грн, ремонту аварійних дахів (протікають), з одночасним виготовленням ПКД, для котельні та господарських споруд Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради – 451,5 тис. грн, оновлення комп’ютерного обладнання Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій для забезпечення організації безперебійного дистанційного навчання, проведення селекторних нарад та конференцій в умовах карантину – 290,0 тис. гривень.
Крім того, з метою придбання аерозольного генератора холодного туману та сканера температури тіла (протиепідемічні заходи) для Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти в загальній сумі 45,0 тис. грн, перерозподіляються видатки такого закладу освіти, у частині збільшення видатків бюджету розвитку спеціального фонду на 45,0 тис. грн за рахунок зменшення видатків споживання загального фонду у відповідному розмірі. Економія коштів виникла за результатами проведення відкритих торгів на встановлення та налагодження системи протипожежної сигналізації, системи мовного оповіщення про пожежу, управління евакуацією людей та системи передавальних тривожних оповіщень в цьому закладі освіти.
З метою проведення Волинським обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради військово-спортивної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), організації роботи військово-патріотичних таборів «Легіонер» та «Повстанець» перерозподіляються бюджетні призначення управління освіти і науки облдержадміністрації у частині збільшення видатків за КПКВК МБ 0601090 на суму 104,0 тис. грн за рахунок зменшення видатків за КПКВК МБ 0601162 по КЕКВ 2282 на суму 104,0 на реалізацію заходів Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.
За зверненням головного розпорядника коштів обласного бюджету – управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації перерозподіляються бюджетні призначення обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву «Олімп» у частині збільшення видатків бюджету розвитку спеціального фонду на 27,675 тис. грн за рахунок зменшення видатків споживання загального фонду у відповідному розмірі. Такі зміни обумовлені необхідністю розробки проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт будівлі цієї спортшколи за результатами проведення технічного обстеження її спортивної споруди.