Волинь відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас СарапінасФОТО

30 липня 2020 року Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас вручив вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському. До  каденції в Україні  дипломат 4 роки був

Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки у Фінляндській Республіці. 

Знайомство з регіонами України пан Посол почав з Волині. Сьогодні він зустрічався з головою обласної ради Іриною Вахович та головою ОДА Юрієм Погуляйком. В зустрічі також брали участь Аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Іна Кнюрєнє, депутат облради Святослав Кравчук, директор департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму, курортів ОДА Ігор Чуліпа та бізнесмен  Сергій Мартиняк.

Вальдемарас Сарапінас каже, що, зважаючи на багату спільну історію йому приємно розпочати офіційні візити в області з Волинського краю. Посол декларує наміри розвивати дружбу та співпрацю в сферах економіки, освіти, культури та туризму.

Серед конкретики - пропозиції співробітництва у видобуванні бурштину та легалізації цього бізнесу. "У нас є балтійський кластер  Amber Trip. Ми могли би налагодити співпрацю з  ним. Пропоную провести спільну конференцію, де можна було би обговорити всі питання видобування та реалізації бурштину. Литва могла би стати воротами в Європу для українського бурштину", - цитуємо литовського  Посла.

Вальдемарас Сарапінас запросив волинську делегацію взяти участь у світовій виставці бурштину, яку організовує кластер Amber Trip  10 березня наступного року. Волинські керівники розповіли Послу, що в нашій області створено КП "Волиньприродресурс" Волинської обласної ради, яке має ліцензії на видобування бурштину. Запрошення на світову виставку "сонячного каменю", яка відбудеться у Литві, зацікавила волинську владу. Крім цього, директор департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму, курортів ОДА Ігор Чуліпа повідомив, що на Волині планується проведення чергового Інвестиційного форуму, на якому можна буде зробити окрему панель, присвячену темі бурштину.

В галузі освіти пан Посол пропонує співпрацю з литовським проєктом "Моя школа". Йдеться про інноваційний проєкт   з сучасними освітніми технологіями, який передбачає електронну систему оцінок, розкладу та відвідування. Дипломат переконує, що проєкт - дуже актуальний для закладів освіти, особливо зважаючи на ситуацію з коронавірусом.

Литовських колег дуже цікавить співпраця в галузі культури.  Пані Іна Кнюрєнє каже, що спільні проєкти можна впроваджувати в сфері збереження культурної спадщини, фестивальній діяльності, а також  в інших культурних проєктах. Окрема тема -  книги. Литовські партнери готові співпрацювати з видавництвами та надавати їм підтримку.

В свою чергу, представники волинської влади розповіли Послу про туристичний потенціал області і що робиться для розвитку цієї сфери. Литовських інвесторів запрошують долучитися до розвитку Шацького курорту.

В ході зустрічі також йшлося про те, що найближчим часом на Волині запрацює Почесне Консульство Литовської Республіки.

Крім офіційної зустрічі з керівництвом області, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас відвідає Луцький замок. "Для мене велика честь представляти Литву в Україні", - заявив Посол. Він висловив тверду підтримку Литвою суверенітету та територіальної цілісності України.