Волинська Рада Церков вирішила звернутися до вірян Російської Федерації з приводу українсько-російського конфліктуПід час засідання Волинської Ради Церков, до якої входять представники 7 різних релігійних конфесій, було вирішено звернутися до віруючих Російської Федерації з метою дізнатися їх думку щодо військового українсько-російського конфлікту та шляхів його вирішення. Звернення підтримав і перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, який був присутній на засіданні.

 

Зокрема митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл запропонував Волинській Раді Церков прийняти таке звернення і відправити його Всеукраїнській Раді Церков та російським церквам. Перший заступник голови обласної Олександр Пирожик зазначив, що таке звернення у цей важкий для країни час надзвичайно важливе: «Треба не лише звертатися до науковців і журналістів, а й прохати і священнослужителів доносити спільно правду про те, що відбувається по ту сторону українських кордонів. Бо ми бачимо, що Росія починає прокидатися, коли туди починає доходити правда, з’являються  критичні матеріали і публікації у російських ЗМІ на дії їх влади, з’являються комітети солдатських матерів. Вони починають розуміти, що то не їх війна - це війна Путіна. Війна яка російському народу не потрібна. Тому ми повинні більше туди давати правди, яким чином це ми повинні разом придумати. Я впевнений, що якщо серед росіян набереться критична маса людей, які зрозуміють, що ж насправді відбувається, то вони самі почнуть задавати Путіну ті запитання, які зараз задають мільйони українців. І ми маємо цю інформаційну війну проти Путіна повернути таким чином, щоб йому стало не до України. Щоб самі росіяни, які пізнають правду почали запитувати його чи правильну політику він веде по відношенню до України. Я переконаний, що ця правда неможлива без донесення слова Божого. Тому що в Росії достатньо теж віруючих людей і вони мають зрозуміти, що правда на нашій стороні. А там де правда – там Господь Бог, а там де Господь Бог – там і буде перемога»., - зазначив депутат.

Окрім цього, на засіданні Волинської Ради Церков підбили підсумки безперервного десятигодинного телерадіомарафону «З Вами Бог і Україна», що відбувся 29 серпня на телеканалі «Нова Волинь»,  за підтримки Волинської обласної ради, обласної державної адміністрації і Луцької міської ради. Організаторами виступили Волинська обласна державна телерадіокомпанія і Волинська Рада Церков. Зібрані кошти надходять на благодійний рахунок, відкритий  при Волинській обласній організації Української спілки ветеранів Афганстану і спрямовуватимуться бійцям, які перебувають у  зоні антитерористичної операції.

За словами першого заступника генерального директора ВОДТРК Марії Андрушко, у перший день телерадіомарафону вдалося зібрати 50 тисяч гривень і кошти продовжують надходити. Під час благодійної акції у студії телеканалу виступили представники 8 релігійних конфесій і організацій, які діють на теренах області. Загалом взяло участь у телераіомарафоні понад 500 учасників.  

Олександр Пирожик  подякував від імені обласної ради усім хто долучився до цієї благодійної акції: «Я щиро вдячний усім: представникам церковних громад, вірянам, волинянам, які долучилися до благодійного телемарафону «З вами Бог і Україна». Я думаю цей добрий почин, ця добра справа буде продовжена».  

Окрім цього, на засіданні Волинської Ради Церков порушили питання діяльності ринків області у неділю. Зокрема голова ОДА Володимир Гунчик запропонував обговорити питання з громадою Волині щодо можливого припинення діяльності будь-яких ринків у цей день, зокрема це стосується Луцька. Депутат обласної ради Віталій Собко підтримав таку ініціативу і повідомив, що подібні пропозиції обласна рада уже висловлювала раніше, але не знайшла порозуміння влади на місцях. Обранець громади зазначив, що на його думку, неділя визначена для відвідин церкви та для перебування у сімейному колі,а не для покупок на базарах. «У неділю задіяна чимала кількість працівників на ринках. Вони приходять до нас в церкву і ми їх питаємо чому вони не відвідують храм у неділю. На що вони відповідають, що повинні працювати, бо цього вимагає роботодавець. Відповідно задіяна інфраструктура, більше громадського транспорту їздить містом, водії теж повинні більше працювати у цей день. Це питання треба вирішувати і ринки переносити на інші дні», - вважає Віталій Собко. Тож цю пропозицію вирішили обдумати і прийняти відповідне рішення.

Також Олександр Пирожик зауважив, що Волинська обласна рада прийняла два рішення про вивчення у школах краю предметів духовно-морального спрямування, зокрема християнської етики. Тому він звернувся до священнослужителів аби ті у своїх промовах до вірян переконували батьків долучатися, щоб їх діти вивчали українську християнську етику. Це на його думку позитивно вплине на виховання майбутнього покоління українців.