ВОЛИНСЬКІ ПРОКУРОРИ ВІДЗВІТУВАЛИ ПЕРЕД ДЕПУТАТАМИПід час восьмої позачергової сесії обласної ради прокурор області доповів про результати роботи за перше півріччя 2021-го року.
За словами керівника обласної прокуратури Віктора Тимчука у регіоні поліпшилася криміногенна ситуація, майже на пів сотні знизилася кількість кримінальних правопорушень, в тому числі  тяжких та особливо тяжких злочинів. Також у ході розслідування встановлених збитків правоохоронними органами забезпечено відшкодування понад 25 млн. грн  (40%), та таку ж суму пред’явлено позовів.
Крім того, йдеться у звіті, правоохоронці активно розслідують факти хабарництва. Зокрема, скеровано до суду обвинувальний акт щодо Камінь-Каширського міського голови, депутата та спеціаліста земельного відділу вказаної міської ради, які обвинувачуються у вимаганні та отриманні за сприяння у виділенні земельної ділянки під будівництво багатоквартирного будинку 4300 доларів. Також обвинувальний акт стосовно колишнього начальника управління Держкомзему в Луцькому районі, внаслідок неналежного виконання яким службових обов'язків із земель лісового фонду незаконно були передані фізичним особам 26 земельних ділянок. Загалом процесуальними прокурорами у бюджетній сфері до суду скеровано 39 обвинувальних актів, у тому числі й з ознаками корупції.
Депутатів цікавила доля працівника прокуратури із Нововолинська Миколи Троцюка, якого поліцейські затримали за кермом у стані алкогольного сп’яніння. В результаті, одному із поліцейських ДБР вручило підозру про вчинення злочину, а іншого звільнили з роботи.
«За результатами службового розслідування було скеровано дисциплінарну скаргу в Офіс Генерального прокурора. Кадровою комісією було надано негативний висновок і цього працівника було звільнено. За результатами судового розгляду, бо він подав скаргу на рішення, він був поновлений, але у стару прокуратуру і зараз не перебуває у штаті новостворених органів прокуратури. Дисциплінарна скарга щодо нього перебуває на розгляді у дисциплінарній комісії. Що ж стосуються працівників поліції – закон один для всіх. Якщо винен працівник прокуратури – він буде відповідати по закону, якщо винен працівник поліції щодо перевищення своїх обов’язків, то він так само буде відповідати», - зазначив Віктор Тимчук.
Звіть про роботу прокуратури депутати взяли до відома.