ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВЩорічно в четверту суботу листопада згадуємо жертв Голодоморів. У ХХ сторіччі українці переживали їх тричі: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його нині називають геноцидом українського народу, влаштованим сталінським режимом.

27 литопада в обласному центрі Волині відбулись скорботні заходи. Схилити голову перед пам’яттю мільйонів невинно заморених прийшли представники влади області та Луцька, духовенство, військовослужбовці, правоохоронці, учнівська та студентська молодь, а також представники громадськості. За дорученням голови обласної ради Григорія Недопада до пам’ятних заходів долучився його заступник Григорій Пустовіт.

Розпочалися пам’ятні заходи на території Хресто-Воздвиженського храму молебнем та покладанням квітів до пам’ятника Християнському милосердю волинян, які рятували від голоду біженців із потерпілих регіонів України.

Потому - пішою ходою волиняни перемістилися на Замкову площу. Тут теж лягли квіти до  пам’ятника жертвам розстрілу в’язнів Луцької тюрми.  Панахиду за померлими відслужило духовенство ПЦУ на чолі із митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом. До молитви долучились і священнослужителі інших конфесій. У своїй промові Владика Михаїл зазначив, що небайдужі краяни щороку приходять на Замкову площу, аби вшанувати пам'ять про тих, хто був заморений голодом за більшовицької влади. «Ми пам’ятаємо , що був голодомор, що гинули люди… Царство їм небесне…А нам – пам’ятати вічним постійним нагадуванням собі самим, щоби подібне ніколи більше не повторилось!», - наголосив він.

Опісля усі присутні вшанували пам'ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання та виклали символічний хрест зі свічок, лампадок та композицій з колосків та калини.

Цього дня о 16.00 годині також тисячі свічечок загорілися у вікнах осель волинян, які також доєдналися до всеукраїнської акції “Запали свічку пам’яті ”.  

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.