«Я співаю про тебе, Соборна країно…» – волиняни урочисто відзначили День Соборності України (ФОТО)Цьогоріч Україна відзначає 101 річницю проголошення Акту Злуки всіх українських земель в єдину Українську державу. У всіх містах та районах нашої країни проходить маса культурно-просвітницьких заходів та мистецьких акцій. Волинь також долучилася до відзначення важливої дати в історії становлення нашої держави.

Відтак, у глядацькій залі Волинського драмтеатру імені Т.Г.Шевченка зібралися лучани та гості міста, представники громадськості, духовенства та місцевої влади. Привітали волинян із державним святом заступник голови обласної ради Роман Карпюк, заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець та заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.
 

На початку урочистостей присутні вшанували світлу пам’ять героїв, що віддали своє життя у боротьбі за Україну, хвилиною мовчання. Ліцеїсти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні поклали квіти до підніжжя пам’ятних знаків борцям за волю і незалежність України.

  


Окрім цього, у фойє театру презентували виставку підготовлену Українським інститутом національної пам’яті «Українське військо: 1917-1921». Автори виставки Євген Пінак, Ярослав Файзулін, Максим Майоров. У виставці використані матеріали Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Музею Української революції 1917–1921 років, Українського національного музею в Чикаго, Віртуального музею УНР, Архіву Організації Українських Націоналістів, Архіву Інституту Йозефа Пілсудського.

За матеріалами відділу інформаційної політики облдержадміністрації.