Звернення депутатів обласної ради до ІА ВолиньPost про недостовірність подачі інформації.10 січня 2018 року (о 9 год 54 хв) на сайті виданняВолиньпост було опубліковано статтю «Нема голосів – нема грошей, або Як укропівці забирають фінансування з районів за програш на виборах» у якій міститься недостовірна інформація, яка містить неправдиві відомості та безпідставні звинувачення на адрес голови та членів бюджетної комісії обласної ради щодо одноголосного прийняття рішення про розподіл стабілізаційної дотації у сумі 9 677,9тис.грн.

Обґрунтування.

1.         У статті зазначено, що за словами директора Департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюка «Процедура розподілу стабілізаційної дотації така: обласна державна адміністрація робить розподіл цих коштів, а тоді бюджетна комісія обласної ради затверджує його. Депутати можуть або підтримати, або не підтримати пропозицію ОДА, але розпоряджатися стабілізаційною дотацією на власний розсуд не мають права». У зв’язку з цим, інформуємо, що стабілізаційна дотація спрямовується на покриття диспропорцій у місцевих бюджетах, які виникли у зв’язку із запровадженням нової моделі взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами.Процедура розподілу даної дотації регламентується постановою КабМіну України від 16 вересня 2015 р. № 727.Згідно цієї постанови, обласним бюджетам надається стабілізаційна дотація для розподілу між місцевими бюджетами у порядку, визначеному облдержадміністраціями.Однак, такого порядку Волинською обласною державою адміністрацією не розроблено і немає підстав стверджувати, що депутати не мають права підтримати пропозиції ОДА у певній частині, що і було зроблено бюджетною комісією. Зокрема, було підтримано депутатами розподілити кошти стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2018 рік у сумі 1 548 800 гривень,  в тому числі: 1) Іваничівському районному бюджету  - 548 800 гривень на оплату праці працівників бюджетних установ району;2) бюджету Павлівської об’єднаної територіальної громади  - 500 000 гривень для реалізації проекту «Реконструкція школи та дитячого садка в с.СтаросілляІваничівського району Волинськоїобласті»;3) бюджету Устилузької об’єднаної територіальної громади  - 500 000 гривень на реконструкцію частини приміщень ЗОШ І-ІІ ст. під навчальний комплекс в с.П’ятидні.Залишок коштів у сумі 8 129 100 гривень прийнято залишити нерозподіленим.Однак після погодження на бюджетній комісії обласної ради цих позицій, голова ОДА Савченко О.І. не спромігся прийняти рішення з розподілу коштів, залишивши без заробітної плати частину волинян у передноворічний період.

2.         Далі у статті зазначено, що «Виступаючи перед депутатами, Ігор Никитюк наголосив, що гроші з дотації не можна перенаправити на інші потреби. І якщо обранці не проголосують – область просто втратить ці фінанси». Така інформація не є правдивою, адже кошти стабілізаційної дотації залишаються в області і будуть використані як вільні залишки бюджету. А якщо директором департаменту йшлося про кошти, виділені не у повній сумі з ДФРР, то для об’єктивності подачі інформації слід було вказати на те, що саме ДФРР недофінансував проекти, які були відібрані комісією, склад якої затверджується ОДА.

3.         У статті щодо виділення коштів Ратнівському району на томограф зазначається, що «Торік частину грошей на томограф погодилися виділити із Державного фонду регіонального розвитку. Решту мав заплатити обласний бюджет. Проте ніяк не могли знайти кошти». Інформація не є правдивою, оскільки жодного звернення на бюджетну комісію про виділення таких коштів протягом року не надходило. Більше того, проект мав профінансувати повністю ДФРР із загального та спеціального фондів у сумі ДФРР 6930 тис.грн. (розп. КМУ 23.05.18 №372-р), а не обласний бюджет.

4.         У статті зазначено, що «У нас в Ратнівському районі усі три депутати обласної ради – від «Солідарності». Тому депутатська більшість (як відомо, її формує УКРОП, «Батьківщина» і «Свобода» – авт.) не виділяє нам жодних грошей» - каже Михайло Бегаль, який сам є депутатом облради». Інформація не відповідає правді, оскільки у 2018 році обласним бюджетом було виділено 598 тис.грн. у Ратнівський район, зокрема на: капітальний ремонт зовнішніх мереж теплопостачання НВК-ЗОШ 1-3 ступеня дитячий садок ім. Василя Корнелюка в с. Кортеліси (400 тис.грн); реалізацію проектів місцевих ініціатив (с. Жиричі – 100 тис.грн.; с.Прохід – 98 тис.грн). Тоді як за кошти ДФРР профінансовано два проекти: будівництво - двоповерховий дитячий ясла-садок по вул. Набережній в смт. Ратне та томограф. Для району також виділено кошти соціально-економічного розвитку (3,58 млн.грн).

5.         «Розподіл бюджетних коштів, який відбувся через три дні після виборів в ОТГ – яскравий приклад ставлення деяких волинських політиків до виборців. Скидається на те, що, провалившись на виборах, УКРОП разом із «Батьківщиною» та «Свободою», вирішили примітивно помститися волинянам і забрати фінансування важливих об’єктів: дитячих садків, шкіл, пожежної частини…». Інформація не правдива і висловлює одностороннє бачення представників Солідарності. Вибори вказані політичні сили не вважають програшними, оскільки значний відсоток депутатів та голів ОТГ обрано з представників УКРОПу, «Батьківщини» та «Свободи».

6.         У статті зазначено, що «До речі, раніше УКРОПівська більшість в обласній раді не вперше створює проблеми в медичній галузі краю». Інформація недостовірна на 100 %, оскільки  Волинська обласна рада у 2018 році за ініціативи голови ради Палиці Ігоря Петровича, роботи бюджетної комісії та підтримки депутатського корпусу, визначила головним із пріоритетів фінансування обласних комунальних закладів у сфері охорони здоров’я, на яку виділено більше 60 млн.грн. коштів обласного бюджету на капітальні видатки та більше 800 млн.грн на поточні видатки.

7.         «… у Ківерцівській лікарні рентген-апарату – більше 40 років. Та коли ОДА запропонувала виділити 1,875 мільйони гривень для купівлі нового, на бюджетній комісії УКРОПівка Ірина Вахович самовільно запропонувала зменшити цю суму до 400 тисяч… яких, звісно, на таке дороге обладнання ніяк не могло вистачити».Інформація не достовірна і її слід розглядати як наклеп на голову бюджетної комісії. Рішення приймалось колегіально усіма депутатами, і оскільки пріоритетом фінансування у 2018 році були обласні комунальні заклади у сфері охорони здоров’я, то на районні потреби коштів в обласному бюджеті у таких значних сумах не вистачало. Самовільно голова бюджетної комісії, як і жоден депутат обласної ради не може приймати рішень. Усі рішення обласної ради чи комісій обласної ради приймаються колегіально !

8.         У статті наведено «Вважаємо, волиняни мусять знати імена тих депутатів – членів бюджетної комісії, які голосували за перерозподіл державного фінансування і тим самим помстилися волинянам за програш їх політичних сил. А це (і подається список депутатів з фотокартками)». Вважаємо, що подача таким чином інформації зі сторони видання Волиньпост є некоректною,  порушує усі соціально-етичні норми та базується на безпідставних звинуваченнях на адресу голови та членів бюджетної комісії обласної радита негативно впливає на їх честь, гідність та ділову репутацію. Більше того, подано перелік не усіх депутатів, присутніх на засіданні (зокрема, «випадково» не потрапив представник БПП Діброва В.Г., який підтримав таке рішення, та інші).Тобто у статті подано недостовірну інформацію про членів бюджетної комісії, присутніх на засіданні та які одноголосно прийняли рішення, яке було активно обговорено та прийнято на комісії.

У відповідності до ст. 2 Закону України «Про інформацію», принципами інформаційних відносин є  достовірність і повнота інформації. Стаття 5 (частина друга) цього ж закону передбачає, що реалізація права  на   інформацію   не   повинна   порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб. Стаття 27 закону засвідчує, що порушення законодавства України про  інформацію  тягне  за 
собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або
кримінальну відповідальність згідно із законами України.

У зв’язку з вищенаведеним, на підставі статті 277 Цивільного кодексу України, розділу IV Закону України «Про інформацію», Волинська обласна рада вимагає від видання Волиньпост опублікувати спростування поширених відомостей у статті, що є недостовірними та порушують ділову репутацію голови та членів бюджетної комісії шляхом невідкладного розміщення протягом двох календарних днів на офіційному сайті вашого видання інформаційного повідомлення про спростування недостовірної інформації, опублікованої у статті під назвою «Нема голосів – нема грошей, або Як укропівці забирають фінансування з районів за програш на виборах».

 

 

Ірина Вахович - голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики;

Михайло Імберовський - заступник голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики;
Олександр Бик - член комісії;
Анатолій Бусько - член комісії;
Анатолій Грицюк - член комісії;
Андрій Турак - член комісії;