Щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів військовою частиною А 0780

Депутат: 
Кирда Людмила Федорівна
Зміст звернення чи запитання: 
Рішення сесії: 
від 02.02.2017 №10/103 Про запит депутата обласної ради Кирди Л. Ф. щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів військовою частиною А 0780
Реагування: 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Депутату Волинської обласної ради
Кирді Л.Ф.

копія:    Волинська обласна рада

Шановна Людмило Федорівно!
У Волинську облдержадміністрацію надійшло до розгляду рішення Волинської обласної ради від 02.02.2017 року №10/103 «Про запит депутата обласної ради Кирди Л.Ф. щодо проведення перевірки дотримання природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів військовою частиною А 0780», про результати розгляду якого Вас інформуємо.
До Волинської облдержадміністрації неодноразово зверталися Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, голови Маневицької та Камінь-Каширської райдержадміністрацій, керівники державних підприємств «Городоцьке лісове господарство», «Камінь- Каширське лісове господарство», «Ковельське лісове господарство» щодо залишення в постійному користуванні цих підприємств земельних ділянок, вкритих лісом та розташованих на полігоні «Повурськ» у Ковельському, Камені-Каширському, Маневицькому районах Волинської області.
У зв’язку з вищезазначеним, облдержадміністрацією надіслано лист Прем’єр-Міністру України Гройсману В.Б про розгляд на засіданні Уряду питання щодо виконання та практичної реалізації в установленому законодавством порядку відповідними міністерствами та відомствами Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 № 773-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів», що дасть змогу зняти напругу на території Волинської області між працівниками лісової галузі та військовими (копія листа додається).
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України Волинська облдержадміністрація та її посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 124 Конституції України передбачено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Судові рішення ухвалюються судами уцщщш обов'язковими до виконання на всій території України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку врегульовано Законом України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІУ «Про виконавче провадження» (з наступними змінами та доповненнями).
Додаток: лист Прем’єр-Міністру України Гройсману В.Б від 15.12.2016 № 7788/23/2-16 на 3 арк. в 1 прим.
З повагою Г олова
В. ГУНЧИК
ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Прем’єр-Міністру України Гройсману В. Б.
Шановний Володимире Борисовичу!
У Волинську облдержадміністрацію надходять неодноразові звернення від Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, голів Маневицької та Камінь-Каширської райдержадміністрацій, керівників державних підприємств «Городоцьке лісове господарство», «Камінь-Каширське лісове господарство», «Ковельське лісове господарство» щодо залишення в постійному користуванні цих підприємств земельних ділянок, вкритих лісом та розташованих на полігоні «Повурськ» у Ковельському, Камені-Каширському, Маневицькому районах Волинської області. Але найважливішим є те, що на цих землях розташовані населені пункти. Зокрема, село Бережниця Маневицького району. Тобто йде мова про повернення майже 300 га землі, на яких знаходиться цей населений пункт. Сьогодні у селі Бережниця, межі якого затверджено рішенням районної ради, проживає понад п’ятсот осіб, розміщені новозбудована школа, фельшерсько-акушерський пункт, молитовний будинок, житлові будинки. До села
збудовано автомобільні дороги, лінію електропередач.
Вказані земельні ділянки перебували у користуванні військової частини 21343 (нині А 0780). Відповідно до рішень Волинської обласної ради народних депутатів від 17.03.1994 № 17/23 «Про передачу земель військової частини 21343» та від 04.05.1995 № 4/8 «Про передачу земель військової частини 21343 (Камінь- Каширський, Ковельський, Маневицький райони)» земельні ділянки лісового фонду були передані в постійне користування ДП «Городоцькии лісгосп», Д «Ковельське лісове господарство», ДП «Камінь-Каширське лісове господарство».
Ініціатива про вилучення зазначених земель з користування військової частини виходила від Міністерства оборони України та Державного’
України по земельних ресурсах, які на спільному засіданні своїх колегій 23.11.1993 прийняли постанову № 8/11 «Про підсумки інвентаризації земель Міністерства оборони України», пунктом 2 якої було затверджено перелік земельних ділянок Міністерства оборони України, які за наслідками інвентаризації підлягали передачі
У НаР0ДрішеннямиР судів різних інстанцій протягом 1998-2016 років земельні ділянки повернуті в/ч А 0780 та обліковуються квартирно-експлуатащиним
відділом м. Володимир-Волинський.    _
Відповідно до витягу з наказу начальника Ковельського гарнізону № 6 від 29 02 2016 «Про закріплення земельних ділянок за військовими частинами, установами та організаціями гарнізону», лісові угіддя на землях військового полігону «Повурськ», військового містечка № 72 закріплені за спеціалізованим підрозділом Міністерства оборони України - державним підприємством «Львівський військовий лісокомбінат».
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 № 773-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів» цілісний майновий комплекс державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» має бути переданий в підпорядкування Держлісагентства.
За час користування земельними ділянками державні підприємства лісового господарства області виконали і виконують лісовідновні роботи, проводять організаційно-технічні заходи, створили нову інфраструктуру та облаштували робочі місця, забезпечують виконання заходів, пов’язаних з веденням лісового господарства, охорони та захисту лісу від пожеж, збереженням режиму заказників місцевого значення, що належать до природно-заповідного фонду України та передані під охорону («Озеро Поворське», «Стохід»), За весь період користування землями державні підприємства сплачували земельний податок та податки за використання лісових ресурсів в місцеві та державний бюджети, проводили відпуск дров населенню, закладам освіти та медицини, підприємствам теплових мереж, для будівництва фортифікаційних споруд АТО в Донецькій області, належно вели господарську діяльність.
Позбавлення державних підприємств лісового господарства права постійного користування земельними ділянками матиме негативні наслідки, адже місцеві бюджети лишаться податків, зборів, працівники втратять свої робочі місця, втратять сировину переробні підприємства, населення та підприємства, установи й організації залишаться без твердого палива.
Незадоволення та протестні настрої з цього питання негативно впливають на суспільну ситуацію в області.
У зв’язку з цим 7 грудня 2016 року у Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася робоча нарада, під час якої обговорювали проблемні питання лісової галузі, за участі т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич, керівництва Волинської облдержадміністрації, начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства та інших представників лісової галузі, а також військових. Роботу в такому форматі ініціювало керівництво облдержадміністрації спільно з волинськими лісівниками з конкретною метою - дійти спільного, але компромісного рішення.
Вивчення ситуації, яка склалася в області, з порушеного на робочій нараді питання, свідчить про те, що на сьогоднішній день невиконаними Міністерством оборони є Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1465-р від 25 листопада 2009 року та Розпорядження Кабінету Міністрів України № 773-р від 04 вересня 2013 року. Обидва розпорядження стосуються передачі Держлісагентству державних лісогосподарських підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони, оскільки саме Державне агентство лісових ресурсів України є єдиним виконавчим органом у сфері лісового господарства.
2
Під час проведення цієї зустрічі т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич повідомила, що Державне агентство лісових ресурсів України отримало лист Генерального прокурора України Юрія Луценка, в якому він звертається до Уряду з проханням створити міжвідомчу робочу групу за участю представників правоохоронних органів, міністерств та відомств з метою невідкладної підготовки системних законодавчих змін щодо передачі всіх лісів лісового фонду, які перебувають у віданні інших органів управління, у підпорядкування Держлісагентства.
Враховуючи викладене, просимо Вас на засіданні Уряду розглянути питання щодо виконання та практичної реалізації в установленому законодавством порядку відповідними міністерствами та відомствами Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 № 773-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів», що дасть змогу зняти напругу на території Волинської області між працівниками лісової галузі та військовими.
Додаток:    1.    Лист    Волинського    обласного управління лісового та
мисливського господарства    від 28.11.2016    № 1883 «Щодо визначення права на
землекористування» - на 1 арк.;
2. Лист Маневицької райдержадміністрації від 24.05.2016 № 1358/22/2-16-на 1 арк.;
3. Лист Камінь-Каширської райдержадміністрації від 20.05.2016 № 690/15/2-16 - на 1 арк.;
4.    Лист    державного    підприємства «Городоцьке лісове
господарство» від 16.05.2016 року за № 08/510 - на 3 арк.;
5.    Лист    державного    підприємства «Ковельське лісове
господарство» від 21.06.2016 року за № 483 - на 5 арк.;
6. Лист державного підприємства «Львівський військовий лісокомбінат» від 03.03.2016 року за № 72 - на 1 арк.;
7. Лист військової частини А 0780 від 03 грудня 2015 року за № 350/173/148/44 пс - на 2 арк.
З повагою Голова
В. ГУНЧИК