Щодо реалізації та дотримання норм антитютюнового законодавства України

Депутат: 
Собко Віталій Анатолійович
Зміст звернення чи запитання: 

Депутатський запит головам облдержадміністрації та облради
Україна ввійшла в число країн із найжорсткішим у світі антитютюновим законодавством. 16 грудня 2012 року набирає чинності Закон України № 4844-УЇ від 24.05.2012 року «Про внесення змінно деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень Про обмеження місць куріння тютюнових виробів». Цим документом внесено зміни у Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Зокрема, забороняється куріння тютюнових виробів і в приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших державних установ. Власники, уповноважені ними особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення. Ці спеціальні місця потрібно обладнати витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію: «Місце для куріння», «Куріння шкодить вашому здоров'ю».
Не викликає сумнівів, що дотримання цього закону організаціями, установами, підприємствами нашого краю, а значить зменшення шкідливого впливу куріння на здоров'я волинян, - прямо залежить від прикладу тих, хто претендує називатися політичною елітою. Тому звертаюся до вас із проханням вжити відповідні заходи, щоби з 16 грудня цього року вимоги антитютюнового законодавства України були насамперед дотримані в будівлі за адресою: м. Луцьк, Київський майдан, 9.

Депутат обласної ради В.А. Собко

Рішення сесії: 
від 07.11.2012 №13/46 "Про запит депутата обласної ради Собка В.А. щодо реалізації та дотримання норм антитютюнового законодавства України"
Реагування: 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Голові обласної ради Войтовичу В.І.
На Ваш лист від 13 листопада 2012 року № 1343/0/2-12/01.29 про запит депутата обласної ради Собка В.А. щодо реалізації та дотримання норм антитютюнового законодавства України в адміністративному будинку за адресою: Київський майдан, 9, м. Луцьк., розглянутий. Повідомляємо наступне.
На виконання Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» видано наказ по апарату облдержадміністрації від ЗО листопада 2012 року № 11 «Про заборону куріння», який набирає чинності 17 грудня 2012 року, з яким ознайомлено працівників апарату облдержадміністрації.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну службу» основними обов'язками державних службовців є додержання Конституції України та інших актів законодавства України, в тому числі і Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».

Перший заступник голови О. БАШКАЛЕНКО