Щодо відновлення руху потягів «Ковель-Чернівці» та «Ківерці-Підзамче»

Депутат: 
Пирожик Олександр Веніамінович
Зміст звернення чи запитання: 
Голові Волинської
обласної ради
п. Войтовичу В.І.
 
Голові Волинської обласної
державної адміністрації
п. Клімчуку Б.П.
 
Д Е П У Т А Т С Ь К И Й    З А П И Т
 
До мене як депутата обласної ради звернулися активісти обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молодих реформаторів» (АМоРе).
У своєму зверненні вони зазначають, що громадськість Волині не схвалює рішення керівництва ДТГО «Львівська залізниця» про відміну з 26 травня 2013 року поїзда № 668/ 667 «Ковель-Чернівці на літній період та скорочення маршруту потяга № 6379/№ 6380 «Ківерці-Підзамче».
Заявники наголошують, що потяг «Ковель-Чернівці» – єдиний потяг прямого залізничного сполучення міста Луцька з містами Львів, Івано-Франківськ та Чернівці. Вони звертають увагу на те, що інформація про такі рішення «Львівської залізниці» вже отримала критичну оцінку серед громадськості Волинської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Адже відміна маршруту «Ковель-Чернівці» та скорочення маршруту «Ківерці-Підзамче» суттєво вплине на свободу пересування значної кількості громадян України, зокрема мешканців західних областей України. В першу чергу, це негативно позначиться на зручності пересування студентів, мандрівників, жителів прилеглих до залізниці територій, представників пільгових категорій та кожного громадянина, якому потрібно буде зручно дістатися з Волині на Львівщину, Івано-Франківщину та у Чернівецьку область й навпаки.
Громадські активісти просять виголосити їхнє звернення депутатам Волинської обласної ради, зокрема для того, щоби Волинська обласна рада звернулася до ДТГО «Львівська залізниця» із вимогами:
1. Відмінити рішення «Львівської залізниці» про скасування поїзда №667/668 «Ковель-Чернівці» на літній період, а навпаки – забезпечити безперебійний рух цього потяга за тим же маршрутом, для забезпечення постійного залізничного зв’язку між Волинською, Львівською, Івано-Франківською та Чернівецькою областями.
2. Не скорочувати маршрут № 6379/№ 6380 «Ківерці-Підзамче» до станції Сапіжанка, адже пересадки з одного потяга на інший спричинять незручності пересування та витрачення часу на переміщення з одного населеного пункту в інший.
Зі слів заявників, на підтвердження незгоди з рішенням «Львівської залізниці» про скасування потяга № 667/668 «Ковель-Чернівці» та зменшення довжини маршруту потяга № 6379/№ 6380 «Ківерці-Підзамче» вони вже подали більше 200 тисяч підписів до начальника ДТГО «Львівська залізниця» Богдана Піха, гендиректора Укрзалізниці Сергія Болоболіна та більше тисячі підписів до голови Волинської ОДА Бориса Клімчука.
 
Додаток:
копія звернення ВОМГО «Асоціація молодих реформаторів» – на 1 арк.
 
 
Депутат Волинської обласної ради
від ВО «Свобода»                                                         Олександр Пирожик
Рішення сесії: 
від 24.05.2013 №19/9 @Про запит депутата обласної ради Пирожика О.В. щодо відновлення руху потягів «Ковель-Чернівці» та «Ківерці-Підзамче»
Реагування: 

ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На лист від 31 травня 2013 року № 889/34/2-13 про запит депутата обласної ради Пирожика О.В. щодо відновлення руху потягів «Ковель - Чернівці» та «Ківерці - Підзамче» повідомляємо наступне.
Згідно з інформацією Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» від ЗО травня 2013 року № 71-10/1496 у зв'язку з відсутністю пасажирських вагонів поїзда № 667/668 «Ковель - Чернівці» упродовж літнього періоду використовуються для літнього поїзда № 296/295 Чернівці - Івано-Франківськ - Сімферополь. Враховуючи вищезазначене, залізниця прийняла рішення скасувати курсування поїзда № 667/ 668 «Ковель - Чернівці» з 26 травня 2013 року на літній період. Курсування зазначено поїзда буде відновлено в осінньо-зимовий період.
Для вирішення питання щодо скорочення руху поїзда № 6379/6380 «Ківерці - Підзамче» до станції Сапіжанка, облдержадміністрацією направлено лист до Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» з проханням не скорочувати рух поїзда «Ківерці - Підзамче» до станції Сапіжанка (лист додається).

Голова Б.КЛІМЧУК
Кирильчук 778