Транскордонне співробітництво

Стратегія транскордонного співробітництва

Рішення обласної ради 25/32 від 15.05.2014 "Про затвердження Стратегії транскордонного співробітництва"

 
 

«Мережа транскордонних контактних пунктів»

 

Текст: Для ефективного впровадження Стратегії транскордонного співробітництва за сприяння і фінансової підтримки (за рахунок гранту від Міністерства закордонних справ Польщі) у партнерських регіонах було створено мережу прикордонного співробітництва. Вона складається з контактних пунктів, що працюють у кожному з регіонів, що покриваються Стратегією: у Люблінському воєводстві Республіки Польща,Львівській області, Волинської області України та Брестській області в Білорусі.

Контактні пункти відповідають за наповнення інформації і організацію роботи в рамках створеної мережі. Основною метою їх діяльності є передача польського досвіду та кращих практик, головним чином, на регіональному та місцевому рівні, у співпраці між місцевими органами влади і партнерами в соціально - економічними партнерами і допомагати Україні та Білорусі в реалізації спільних транскордонних проектів.

  

Роль контактного пункту у Волинській області виконує Відділ з питань бюджету, економічної політики та проектної діяльності обласної ради, а також Управління інвестицій, розвитку та європейської інтеграції облдержадміністрації.

Якщо ви виявляєте бажання реалізувати проекти у рамках програми транскордонного співробітництва та хотіли б встановити партнерські стосунки з суб’єктами партнерських територій необхідно звернутися у  Відділ з питань бюджету, економічної політики та проектної діяльності обласної ради тел.. +380332778330; +380332778332 електронна пошта: alla@volynrada.gov.ua; prus@volynrada.gov.ua

У заявці необхідно вказати назву установи / організації (контактні дані), тематичну область майбутньої співпраці, можливу назва проекту (проектної ідеї), і з ким виявляєте бажання налагодити партнерство.

 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА РАДА – ОДИН З ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ПРОЄКТІВ ПРОГРАМИ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА «ПОЛЬЩА-БІЛОРУСЬ-УКРАЇНА 2014-2020»

Спільний моніторинговий комітет Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Європейського Інструменту Сусідства  оприлюднив  результати третього конкурсу проєктних заявок, який був відкритий для мікропроєктів у рамках тематичної цілі СПАДЩИНА.

Серед 26 проєктів, які отримають кошти Європейського Союзу для  реалізації, є й проєкт, розроблений та поданий на конкурс Волинською обласною радою.

Спільний моніторинговий комітет прийняв рішення надати грант у розмірі 54,4 тисячі євро для упровадження проєкту «Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу». Головним виконавцем з української сторони виступає Волинська обласна рада, а з польської – Регіональний музей у Стальовій Волі (Підкарпатське воєводство).

Проєкт ставить за мету встановлення активного культурного діалогу Волинського краєзнавчого музею та Регіонального музею у Стальовій Волі задля підвищення їхньої привабливості та популяризації у межах українсько-польського прикордоння. Одним з ключових продуктів проєкту стане покращення доступності музеїв для людей з особливими потребами.

Практичне здійснення заходів проєкту розпочнеться у 2021 році, після завершення усіх передбачених Програмою формальностей та підписання Грантового контракту.